To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, nemiga mane visai išsekino. Ką daryti?...

- Daktare, nemiga mane visai išsekino. Ką daryti?
- Ar nebandėte skaičiuoti avių?
- Bandžiau, nepadeda.
- Tuomet tegu kiekviena avis papasakoja savo biografiją.

  • Naujagimį bent iki 6 - 12 mėnesių maitinkite krūtimi. Taip jis gaus reikalingiausias medžiagas vystymuisi bei augs sveikas ir protingas.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulinio onkologinių ligų sergamumo ir mirštamumo registro duomenimis, 2002 metais persistuojanti ŽPV infekcija sukėlė apie 500 000 gimdos kaklelio vėžio atvejų.

Rūpestis mylimu žmogumi ilgina gyvenimą

Be abejonės, mylimo žmogaus slaugymui reikia daug jėgų - tiek fizinių, tiek dvasinių. Tačiau jausmas, kad padedi savo artimui, atperka viską.

Mičigano universiteto mokslininkai, vadovaujami Stephanie Brown, įrodė, jog mylimo žmogaus slauga nėra susijusi tik su negatyviu stresu. Slaugantysis patiria ir daug gilių teigiamų emocijų, turinčių įtakos jo gyvenimo trukmei.
Tai tyrinėtojai nustatė įvertinę septynerių metų laikotarpio duomenis. Reprezentatyvioje apklausoje dalyvavo JAV gyventojai, kurie jau tyrimo pradžioje buvo sulaukę 70-ies ar daugiau metų. Turėdami duomenis apie respondentus mokslininkai atsirinko 1688 poras.

Visi tyrimo dalyviai pateikė informaciją, kiek partnerio pagalbos jiems reikia, pavyzdžiui, valgant, apsirengiant, rūpinantis asmenine higiena, gaminant valgį, apmokant sąskaitas ar vartojant medikamentus. Dauguma - 81 proc. dalyvių - pareiškė, kad kasdieniniame gyvenime jiems nereikia jokios pagalbos. 9 proc. apklaustųjų reikėjo mažiau nei 14 valandų per savaitę trunkančios partnerio priežiūros. Likusiems 10 proc. buvo reikalinga 14 valandų ar ilgesnė savaitinė partnerio pagalba.

Per septynerius metus nuo tyrimo pradžios mirė 909 tyrimo dalyviai. Mokslininkai iš naujo įvertino duomenis apie jų sveikatą, etninę priklausomybę, lytį, išsilavinimą. Rezultatai parodė, jog žmonės, kurie mažiausiai 14 valandų per savaitę rūpinosi savo partneriu, gyveno ilgiau nei tie, kuriems nereikėjo slaugyti savo sutuoktinio.

Stephanie Brown pateikia ir šios tendencijos paaiškinimą. Nors yra įsitvirtinęs požiūris, kad žmogus - egoistinė būtybė, kuriai svarbiausi asmeniniai interesai, mokslininkė mano, kad tuo atveju, kai individai vienas su kitu susiję, evoliuciniu požiūriu reikšmingesnis tampa altruistinis elgesys.

„Ankstesniuose tyrimuose buvo atkreipiamas dėmesys į negatyvų slaugos keliamą stresą. Tačiau naujausios išvados rodo, jog stresą, kurį sukelia mylimo žmogaus patiriamos kančios, reikia vertinti iš kitos perspektyvos. Jausmas, kad padedi kitam, ypač artimam ir brangiam žmogui, atsveria neigiamą patirtį ir kompensuoja atiduotas fizines ir dvasines jėgas", - sako mokslininkė.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai