To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, pernai jūs man patarėte vengti drėgmės...

Gydytojau, pernai jūs man patarėte vengti drėgmės. Aš taip ir dariau. Dabar visai neskauda.
- Tai ko pas mane atvykote?
- Paklausti, ar jau galiu praustis?

  • Planuodamos nėštumą pradėkite gerti folio rūgštį. Ją reikia gerti kelis mėnesius prieš nėštumą ir nėštumo metu – bent tris mėnesius.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Hipotermija - tai bendras kūno atšalimas. Mirtina žmogaus kūno temperatūra yra 28C.

duphaston

1. KAS YRA duphaston IR KAM JIS VARTOJAMAS

Pakeičiamasis gydymas hormonais Preparatas tinka estrogenų sukeltam gimdos gleivinės išvešėjimui slopinti pakeičiamosios hormonų terapijos metu moterims, kurioms nepašalinta gimda, tuo atveju, jei joms yra natūrali menopauzė arba ją sukėlė chirurginė operacija.

Progesterono trūkumas Medikamentas tinka progesterono trūkumui šalinti, jei dėl to: - sutriko mėnesinės; - atsirado endometriozė; - pasireiškė antrinė amenorėja; - sutriko mėnesinių ciklo reguliarumas; - atsirado disfunkcinis kraujavimas iš gimdos; - pasireiškia priešmenstruacinis sindromas.

Be to, medikamentas vartojamas progesterono trūkumo sukeltam gresiančiam ir įprastiniam abortui slopinti bei geltonkūnio funkcijos nepakankamumo sukeltam nevaisingumui gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT duphaston

duphaston vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) didrogesteronui arba bet kuriai pagalbinei duphaston medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums pasireiškia kraujavimo protrūkių; - jei didrogesterono vartojama kartu su estrogenais (t. y. atliekamas pakeičiamasis gydymas hormonais). Tokiu atveju būtina tiksliai laikytis gydymo estrogenais metu rekomenduojamų specialių atsargumo priemonių.

Prieš pradedant ar atnaujinant pakeičiamąją hormonų terapiją, Jus turi ištirti bendrosios praktikos gydytojas (būtinas ir ginekologo tyrimas). Vėliau tyrimą rekomenduojama reguliariai kartoti.

Apie bet kokius krūtų pokyčius būtina pranešti savo gydytojui ar slaugos specialistui. Gali prireikti atlikti reikiamus tyrimus, įskaitant mamografiją.

Per pirmuosius gydymo mėnesius gali atsirasti kraujavimo protrūkių ir tepių išskyrų. Jei pradėjus vartoti vaistų po tam tikro laiko atsiranda kraujavimo protrūkių ir tepių išskyrų arba nutraukus gydymą neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Sąveika su kitais vaistais nežinoma.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Duomenų, kad didrogesterono negalima vartoti nėštumo metu, nėra.

Didrogesteronas išsiskiria į žindyvės pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio didrogesteronas nesukelia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines duphaston medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI duphaston

Duphaston visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pakeičiamasis gydymas hormonais Jei estrogenų vartojama nuolat, kas 28 dienos reikia gerti kasdien 14 dienų, jei estrogenų vartojama ciklais – paskutines 12 – 14 ciklo dienų po vieną 10 mg plėvele dengtą didrogesterono tabletę.

Jei gimdos gleivinės biopsija ar ultragarsu nustatoma, kad progesteronui būdingas poveikis nepakankamas, galima vartoti 20 mg didrogesterono.

Mėnesinių sutrikimas Nuo 5 iki 25 ciklo dienos reikia gerti du kartus per dieną po 10 mg.

Endometriozė Nuo 5 iki 25 ciklo dienos arba nuolat reikia gerti 2 - 3 kartus per dieną po 10 mg.

Disfunkcinis kraujavimas (kol kraujavimas sustoja) 5 – 7 dienas reikia gerti 2 – 3 kartus per dieną po 10 mg.

Disfunkcinis kraujavimas (kraujavimo profilaktikai) Nuo 11 iki 25 ciklo dienos reikia gerti 2 kartus per dieną po 10 mg.

Amenorėja 1 – 25 ciklo dieną reikia vartoti kartą per dieną estrogeno ir kartu su juo nuo 11 iki 25 ciklo dienos gerti du kartus per dieną po 10 mg didrogesterono.

Priešmenstruacinis sindromas Nuo 11 iki 25 ciklo dienos reikia gerti 2 kartus per dieną po 10 mg.

Nereguliarus mėnesinių ciklas Nuo 11 iki 25 ciklo dienos reikia gerti 2 kartus per dieną po 10 mg.

Gresiantis abortas Reikia iškarto gerti 40 mg, po to, kol išnyks simptomai, gerti kas 8 val. po 10 mg.

Įprastinis abortas Iki dvidešimtos nėštumo savaitės reikia gerti du kartus per dieną po 10 mg.

Geltonkūnio funkcijos nepakankamumo sukeltas nevaisingumas Mažiausiai 6 ciklus iš eilės reikia gerti nuo 11 iki 25 ciklo dienos du kartus per dieną po 10 mg. Vaisto reikėtų gerti ir pirmąjį nėštumo mėnesį, preparatą dozuojant taip, kaip nurodyta dozuoti įprastinio aborto atveju.

Jeigu manote, kad duphaston veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę duphaston dozę Duomenų apie perdozavimo sukeltą sveikatos sutrikimą nėra. Jei nuo didelio perdozavimo praėjo mažiau negu 2 – 3 valandos, rekomenduojama išplauti skrandį. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia gydyti simptominėmis priemonėmis.

Pamiršus pavartoti duphaston Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

duphaston, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Pastebėta pavienių hemolizinės mažakraujystės atvejų.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Labai retai gali atsirasti edema.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai Nedažnai gali pakisti kepenų veikla, jos metu kartais pasireiškia silpnumas ar bendrasis negalavimas, gelta ir pilvo diegliai.

Lytinės sistemos ir krūtų sutrikimai Gali atsirasti kraujavimo protrūkių (žr. skyrių "Specialios atsargumo priemonės").

Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažnai atsiranda alerginis odos paraudimas, niežulys ir dilgėlinė. Labai retai pastebėta angioedemos atvejų.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI duphaston

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, duphaston vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

duphaston sudėtis - Veiklioji medžiaga yra didrogesteronas. Vienoje tabletėje jo yra 10 mg. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, hipromeliozė, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, Opadry Y-1-7000 baltasis (hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171)).

duphaston išvaizda ir kiekis pakuotėje

duphaston tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, su dalijimo vagele, padengtos balta plėvele. Vienoje tablečių pusėje yra pažymėta "S", kitoje 155.

Tabletės supakuotos į PVC/Al folijos lizdines plošteles, padengtas arba nepadengtas PVDC plėvele. Kartoninėje dėžutėje yra 20 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas Abbott Healthcare Products B.V. C.J. van Houtenlaan 36, 1381 CP Weesp Nyderlandai

Gamintojas Abbott Biologicals B.V. Veerweg 12 8121 AA Olst Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Abbott Products Žalgirio g. 92, LT 09303 Vilnius Tel. + 370 5 2 363607

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-01-14


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai