To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, padėkite man...

- Gydytojau, padėkite man - aš į ausį įsikišau 10 centų monetą.
- Ar seniai?
- Prieš du metus.
- O kodėl kreipėtės tik dabar?
- Iki šiol pinigų nereikėjo...

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vaikščiojimas daugiau nei 2 valandas per savaitę vyresnio amžiaus moterims mažina insulto riziką nuo 25 iki 30 proc., rašoma žurnale The Journal of the American Heart Association. Tyrime ...

Ventolin

1. KAS YRA Ventolin IR KAM JIS VARTOJAMAS

Salbutamolis priklauso vadinamųjų bronchus plečiančių vaistų grupei. Salbutamolis atpalaiduoja plaučių smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių raumenis, dėl to kvėpavimo takai atsiveria ir palengvėja spaudimas krūtinėje, švokštimas bei kosulys, todėl Jūs galite lengviau kvėpuoti.

Jūsų gydytojas parinko šį vaistą, tinkamą Jums ir Jūsų būklei gydyti.

Ventolin inhaliacinė suspensija vartojama, siekiant palengvinti kvėpavimą sergantiesiems astma ir kitomis kvėpavimo organų ligomis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Ventolin

Ventolin vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) salbutamolio sulfatui arba bet kuriai pagalbinei Ventolin medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu esate nėščia arba ketinate pastoti; - jeigu žindote kūdikį; - jeigu vartojate vaistus nuo skydliaukės ligos; - jeigu vartojate vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio arba širdies ligos; - jeigu sergate cukriniu diabetu; - jeigu sirgote širdies liga, krūtinės angina arba buvo sutrikęs širdies ritmas.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Negalima vartoti kartu Ventolin ir neselektyvių beta blokuojančių vaistų, lėtinančių širdies ritmą, pvz., propranololio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Salbutamolis nėštumo metu turi būti skiriamas tik tada, jei laukiama nauda motinai yra didesnė už bet kokią galimą riziką vaisiui.

Kadangi salbutamolio tikriausiai patenka į moters pieną, jo vartoti žindyvėms nerekomenduojama, nebent laukiama nauda yra didesnė už bet kokią galimą riziką. Ar su pienu išsiskyręs salbutamolis kenkia naujagimiui, nežinoma.

3. KAIP VARTOTI Ventolin

Ventolin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ventolin inhaliatorius išpurškia smulkią dulksną, kurią Jūs turite įkvėpti į plaučius. Vartojimo instrukcija pateikta šio skyriaus pabaigoje. Jei Jums iškiltų kokių nors sunkumų, pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoju ar vaistininku.

Ventolin inhaliacinę suspensiją reikia įkvėpti per burną.

Įprastinė dozė ūminiam priepuoliui palengvinti

Suaugusiesiems Vienas (100 mikrogramų) arba du (2 x 100 mikrogramų) įpurškimai.

Vaikams Vienas (100 mikrogramų) įpurškimas. Gydytojas dozę gali padidinti iki dviejų (2 x 100 mikrogramų) įpurškimų.

Įprastinė dozė, siekiant apsisaugoti nuo žinomo alergeno sukeliamo priepuolio ar priepuolio fizinių pratimų metu

Suaugusiesiems Du (2 x 100 mikrogramų) įpurškimai prieš pratimus ar kontaktą su alergenu.

Vaikams Vienas (100 mikrogramų) įpurškimas prieš pratimus ar kontaktą su alergenu. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki dviejų (2 x 100 mikrogramų) įpurškimų prieš pratimus ar kontaktą su alergenu..

Įprastinė dozė nuolatiniam vartojimui

Suaugusiesiems ir vaikams Iki dviejų (2 x 100 mikrogramų) įpurškimų keturis kartus per parą.

Paros dozė neturėtų būti didesnė kaip aštuoni (8 x 100 mikrogramų) įpurškimai.

Ventolin inhaliatorių naudojantį vaiką turi prižiūrėti suaugęs žmogus. Negalima įkvėpti daugiau įpurškimų arba inhaliatoriumi naudotis dažniau, nei nurodė gydytojas.

Kai švokščiate ar labai sunkiai kvėpuojate, skubiam gydymui gydytojas gali liepti purkšti daugiau vaisto, nei parašyta pakuotės lapelyje. Labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų, kiek įpurškimų įkvėpti ir kaip dažnai vartoti inhaliacinę suspensiją.

Kai kuriems žmonėms sunku papurkšti vaisto ir tuo pat metu jo įkvėpti. Tokiu atveju padės Volumatic tarpinė. Jums patars Jūsų gydytojas, slaugytojas arba vaistininkas.

Kūdikiams ir mažiems vaikams gaminamos Babyhaler tarpinės, kurios padeda įkvėpti maksimalų vaisto kiekį. Jums patars Jūsų gydytojas, slaugytojas arba vaistininkas.

Ventolin inhaliatoriaus naudojimo instrukcija

Kaip patikrinti Jūsų inhaliatorių Prieš pirmą kartą naudodamiesi, nuimkite kandiklio dangtelį švelniai spausdami dangtelio šonus, gerai pakratykite inhaliatorių ir išpurkškite du purškimus į orą, kad įsitikintumėte, jog inhaliatorius veikia. Jei nenaudojote inhaliatoriaus kelias dienas, pakratykite jį ir išpurkškite vieną purškimą į orą, kad įsitikintumėte, jog inhaliatorius veikia.

Kaip naudotis inhaliatoriumi 1. Nuimkite kandiklio dangtelį švelniai spausdami dangtelio šonus. 2. Patikrinkite inhaliatoriaus vidų ir išorę, o taip pat kandiklį, ar nėra atitrūkusių detalių. 3. Gerai pakratykite inhaliatorių, kad įsitikintumėte, jog jame nėra kokių nors atitrūkusių detalių, ir kad inhaliatoriaus turinys gerai susimaišytų. 4. Inhaliatorių laikykite stačiai tarp pirštų ir nykščio, pagrindą prilaikydami nykščiu žemiau kandiklio. 5. Iškvėpkite, kiek galite, kandiklį įdėkite į burną tarp dantų ir sučiaupkite aplink jį lūpas, bet nekąskite jo. 6. Tik pradėdami įkvėpti per burną, paspauskite inhaliatoriaus viršų ir purkškite salbutamolį, palaipsniui ir giliai įkvėpdami. 7. Sulaikę kvėpavimą, ištraukite inhaliatorių iš burnos ir nuimkite pirštus nuo inhaliatoriaus viršaus. Sulaikykite kvėpavimą, kiek galite, ilgiau. 8. Jei Jums reikia kelių įpurškimų, laikykite inhaliatorių stačiai ir palaukite apie pusę minutės prieš pakartodami 3–7 punktus. 9. Uždenkite kandiklio dangtelį stipriai spausdami, kol pasigirs spragtelėjimas.

Svarbu Neskubėkite atlikdami 5, 6 ir 7 punktus. Svarbu, kad prieš naudodamiesi inhaliatoriumi pradėtumėte kuo lėčiau kvėpuoti.

Kelis pirmuosius kartus pasitreniruokite prieš veidrodį. Jei matote dulksną, kylančią iš inhaliatoriaus viršaus ar iš burnos šonų, turite vėl pradėti nuo 2 punkto. Jei Jūsų gydytojas nurodė inhaliatoriumi naudotis kitaip, laikykitės jo nurodymų. Jei Jums kyla sunkumų, pasakykite gydytojui.

Valymas Inhaliatorių reikia valyti mažiausiai vieną kartą per savaitę.

NEDĖKITE METALINĖS TALPYKLĖS Į VANDENĮ.

Pavartojus per didelę Ventolin dozę Jei netyčia įkvėpėte daugiau vaisto nei rekomenduojama, galite pajusti pagreitėjusį širdies plakimą, drebulį, nerimą, gali pradėti skaudėti galvą (žr. 4 skyrių). Kuo greičiau pasakykite apie tai savo gydytojui, jei Jūsų suvartota dozė viršija rekomenduotąją. Jus gali krėsti drebulys, todėl nevairuokite.

Su savimi pasiimkite šį pakuotės lapelį arba savo vaistą, kad ligoninėje žinotų, ko Jūs vartojote.

Pamiršus pavartoti Ventolin Jei pamiršote inhaliuoti dozę, nesijaudinkite, tiesiog suvartokite kitą dozę, kai ateis laikas arba anksčiau, jei pradėsite švokšti.

Gydytojas Jums gali liepti inhaliacinę suspensiją vartoti reguliariai kasdien arba tik tuomet, kai švokščiate ar dūstate.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Po inhaliacinės suspensijos pavartojimo - Jei Jūsų kvėpavimas ar švokštimas pasunkėja iškart po inhaliacijos, tuoj pat nutraukite vaisto vartojimą ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. - Jei Jums reikia naudotis inhaliatoriumi daug dažniau nei įprastai, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. - Jei švokštimas ar sunkumas krūtinėje nepalengvėja taip gerai, kaip įprastai, arba netrunka taip ilgai, kaip įprastai, kuo greičiau praneškite savo gydytojui. Gali būti, kad Jūsų kvėpavimo organų būklė blogėja ir Jums gali prireikti papildomų vaistų.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Ventolin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

- Kai kurie žmonės gali būti alergiški vaistams. NUSTOKITE vartoti Ventolin ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pavartojus šio vaisto Jums netrukus atsirado toliau išvardytų reiškinių: - staigus švokštimas arba krūtinės tirpimas; - akių vokų, veido arba lūpų patinimas; - bet kur ant kūno atsiradęs odos bėrimas arba dilgėlinė.

Kitoks šalutinis poveikis aprašytas žemiau.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 10 žmonių) - drebulys, galvos skausmas; - tachikardija (greitas širdies plakimas).

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 100 žmonių) - palpitacija (juntamas širdies plakimas); - burnos ir gerklės sudirginimas; - raumenų mėšlungis.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 1000 žmonių) - hipokaliemija (kalio kiekio sumažėjimas kraujyje); - periferinė vazodilatacija (kraujagyslių išsiplėtimas).

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau nei 1 iš 10000 žmonių) - padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant angioedemą, dilgėlinę, bronchų spazmą, hipotenziją ir kolapsą; - padidėjęs aktyvumas; - širdies ritmo sutrikimas (įskaitant prieširdžių virpėjimą, supraventrikulinę tachikardiją ir ekstrasistoles); Jeigu Jūsų širdies plakimas nereguliarus, kuo greičiau pasakykite apie tai savo gydytojui. - paradoksinis bronchų spazmas.

Kaip ir taikant kitą inhaliacinį gydymą, gali atsirasti paradoksinis bronchų spazmas, pasireiškiantis staigiu švokštimu po vaisto pavartojimo. Jeigu taip atsitinka, reikia nedelsiant nutraukti salbutamolio vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Nors tiksliai nežinoma kaip dažnai, tačiau kai kurie žmonės kartais gali jausti krūtinės skausmą (dėl širdies ligų, pvz., krūtinės anginos). Pasakykite savo gydytojui, jei vartojant salbutamolį pasireiškia šie simptomai, tačiau nenutraukite vaisto vartojimo, kol nelieps gydytojas.

Salbutamolis nesukelia šlapinimosi sunkumų, nes skirtingai nei kiti simpatikomimetiniai vaistai, tokie kaip epinefrinas, jis nestimuliuoja α- adrenoreceptorių. Tačiau yra pranešimų apie šlapinimosi sunkumus pacientams, kurių padidėjusi prostata.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Ventolin

Iš karto po vartojimo uždenkite kandiklio dangtelį tvirtai spausdami, kol spragtelės. Nespauskite per stipriai.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Jei inhaliatorius yra labai šaltas, išimkite metalinę talpyklę iš plastikinio dėklo ir prieš vartodami kelias minutes pašildykite savo rankose. Niekada nevartokite papildomų priemonių talpyklei šildyti.

Įspėjimas. Metalinėje talpyklėje yra aukštas slėgis. Nepradurkite, nedeginkite jos, net jei manote, kad ji yra tuščia.

Ant dėžutės ir slėginės talpyklės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ventolin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Ventolin sudėtis - Veiklioji medžiaga yra salbutamolis. Kiekviename išpurškime yra 100 mikrogramų salbutamolio (salbutamolio sulfato pavidalu). - Pagalbinė medžiaga yra norfluranas.

Ventolin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ventolin 100 mikrogramų/išpurškime suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 200 išpurškiamų dozių.

Slėginėje talpyklėje yra balta arba beveik balta inhaliacinė suspensija. Kartoninėje dėžutėje yra 1 slėginė talpyklė.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas UAB "GlaxoSmithKline Lietuva"

A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius

Lietuva

Gamintojas GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. Grunwaldzka 189 60-322 Poznań Lenkija

arba

Glaxo Wellcome Production Zone Industrielle No. 2 23, rue Lavoisier 27000 Evreux Prancūzija

arba

Glaxo Wellcome S.A. Avenida de Extremadura 3 09400 Aranda de Duero Burgos Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "GlaxoSmithKline Lietuva" A. Goštauto g. 40A Vilnius LT-01112 Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-07-15


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai