To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais...

Pacientė pilte apipila gydytoją savo nusiskundimais. Gydytojas padeda į šalį stetoskopą ir sako:
- O dabar prašau iškišti liežuvį ir laikyti tol, kol parašysiu receptą.

  • Maitinant kūdikį krūtimi, nuo 6 mėn. pradėkite primaitinti virtomis daržovėmis, košytėmis, o nuo 8 mėn. duokite virtos pertrintos mėsos. Mėsa padės išvengti mažakraujystės.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Vidutinio spindžio arterijose spaudimas svyruoja apie 120-130 mm Hg (maksimalus, sistolinis spaudimas) ir 70-80 mm Hg (minimalus arba diastolinis spaudimas); skirtumas tarp sistolinio ir ...

Ulfamid

Ulfamid 20 mg plėvele dengtos tabletės Ulfamid 40 mg plėvele dengtos tabletės Famotidinas

- Veiklioji medžiaga yra yra famotidinas..Vienoje tabletėje yra 20 mg arba 40 mg famotidino. - Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, kukurūzų krakmolas, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, talkas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171).

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija

1. KAS YRA ULFAMID IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Ulfamid yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės. Ulfamid tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Ulfamid 20 mg pakuotėje yra 10 arba 20 tablečių. Ulfamid 40 mg pakuotėje yra 10 tablečių.

Ulfamid yra vaistas, kuris mažina skrandžio rūgšties sekreciją. Tuomet sumažėja skrandžio sulčių rūgštingumas, jos nedirgina dvylikapirštės žarnos, skrandžio ir stemplės gleivinės, todėl palengvėja skausmas ir kiti simptomai, gyja opa. Vienos famotidino dozės veikimas trunka 12 val. Opa užgyja per kelias gydymo savaites (žr. skyrių "Dozavimas ir vartojimo metodas"). Be to, ligos eigą palankiai veikia tinkama dieta, normalaus kūno svorio palaikymas, susilaikymas nuo alkoholinių gėrimų ir rūkymo.

Šis vaistas vartojamas gydyti toms ligoms, kuriomis sergant reikia mažinti skrandžio rūgšties sekreciją. Tai: • gerybine dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opa; • Zolingerio ir Elisono sindromu; • refliuksezofagitu; • kitokia liga, kai padidėjusi druskos rūgšties sekrecija labai vargina.

Dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktikai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ULFAMID

Ulfamid vartoti draudžiama:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) famitidinui arba bet kuriai pagalbinei Ulfamid medžiagai. - jei sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Vartojant Ulfamid susilpnėjęs skausmas nerodo, kad nesergate piktybine skrandžio arba stemplės liga, todėl rekomenduojama dėl jos pasitikrinti prieš pradedant vartoti šį vaistą.

Pacientams, sergantiems ar sirgusiems inkstų ligomis, šį vaistą gali tekti vartoti mažesnėmis dozėmis.

Duomenų apie tai, ar saugu ir veiksminga vartoti famotidiną vaikams, yra nedaug, todėl juos pradėti gydyti šiuo vaistu gali tik gydytojas – atitinkamos srities specialistas.

Ulfamid vartojimas su maistu ir gėrimais

Įtakos šio vaisto poveikiui maistas neturi.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Šio vaisto kenksmingo poveikio vaisiui nenustatyta, tačiau jo vartojimo nėštumo metu saugumas galutinai neįrodytas. Nėščiosioms Ulfamid neskiriama, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Famotidino išskiriama su motinos pienu. Nenustatyta, ar šis vaistas nepavojingas kūdikiui, todėl jį vartojant žindyti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šio vaisto poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nenustatyta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ulfamid medžiagas

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu vartojamas famotidinas gali sumažinti tolazolino veiksmingumą.

Sumažėjus skrandžio sulčių rūgštingumui, gali pakisti kai kurių vaistų (pvz., ketokonazolo) absorbcija, todėl Ulfamid reikia gerti praėjus ne mažiau kaip 2 val. po jų vartojimo.

3. KAIP VARTOTI ULFAMID

Ulfamid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Šis vaistas vartojamas vakare, prieš miegą. Jei Ulfamid vartojama 2 kartus per parą, tai viena dozė geriama rytą, kita – vakare, prieš miegą. Šį vaistą būtina vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, net jei po kelių dienų pasijustumėte geriau.

Gerybinė dvylikapirštės žarnos ar skrandžio opa Geriama viena 40 mg tabletė vakare (prieš miegą) 4-8 savaites.

Dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktika Geriama viena 20 mg tabletė vakare (prieš miegą) kelis mėnesius.

Refliuksezofagitas (skrandžio sulčių sukeltas stemplės uždegimas) Geriama po vieną 20 mg arba 40 mg tabletę 2 kartus per parą 6-12 savaičių.

Zolingerio ir Elisono sindromas Dozavimą parenka gydytojas. Dažniausiai iš pradžių geriama po vieną 20 mg tabletę kas 6 val. Gydytojas gali palaipsniui didinti dozę, kol pasireikš pageidaujamas poveikis. Sunkiais atvejais skiriama kas 6 val. po 160 mg arba mažesnė famotidino dozė.

Pacientams, sergantiems inkstų ligomis Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, reikia gerti vieną 20 mg tabletę 1 kartą per parą (prieš miegą) arba po vieną 20 mg ar 40 mg tabletę kas 36 ar 48 val.

Vaikams Kadangi nepakanka duomenų, šio vaisto vartoti vaikams nerekomenduojama.

Jeigu manote, kad Ulfamid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ulfamid dozę

Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Famotidino perdozavimo sukeltų apsinuodijimo požymių žmogui neaprašyta. Pacientui išgėrus daug tablečių, rekomenduojama šalinti nesirezorbavusį vaistą iš virškinimo trakto ir gydyti simptomiškai.

Pamiršus pavartoti Ulfamid

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Užmirštą tabletę prisiminę išgerkite kuo greičiau, išskyrus atvejį, kai jau beveik laikas kitai dozei vartoti. Tuomet užmirštą dozę praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ulfamid, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 pacientų iš 100): galvos skausmas, galvos svaigimas, viduriavimas arba pykinimas. Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 pacientų iš 1000): pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, apetito netekimas, burnos džiūvimas, neįprasto skonio pojūtis, kūno temperatūros padidėjimas ar kepenų fermentų tyrimo rodmenų pokytis. Retas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 pacientų iš 10000): padidėjusio jautrumo reakcijos, traukuliai, galvos sukimasis, nuovargis, nuotaikos pokytis, miego sutrikimas, paraudimas, išbėrimas, niežulys, plaukų slinkimas, odos išsausėjimas, raumenų ar sąnarių skausmas, stipresnio širdies plakimo pojūtis, vyrų krūtų padidėjimas (ginekomastija). Gali sumažėti kai kurių kraujo ląstelių kiekis. Labai retas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 pacientų iš 10000): gelta ar sunki odos reakcija. Sunkus šalutinis poveikis, dėl kurio reikia nutraukti gydymą, vartojant famotidino pasireiškia labai retai. Jei pakinta nuotaika, pasireiškia kitoks psichikos sutrikimas, neįprastas nuovargis, dėl neaiškių priežasčių atsiranda kraujosruvų ar pasireiškia odos ar akių pageltimas, vokų, lūpų, akių ar rankų patinimas, išbėrimas ar kitoks odos pokytis, kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas, retas ar nereguliarus širdies plakimas, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. ULFAMID LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Krka, d.d., atstovybė Lietuvoje A. Goštauto g. 40 Vilnius 01112 Tel. + 370 5 2362740

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-11-12


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai