To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Terapeutas klausia savo pacientės...

Terapeutas klausia savo pacientės:
- Ar jūs kasdien prausiatės dvi minutes po šaltu dušu, kaip esu nurodęs?
- Deja, man tai atima per daug laiko...
- Kodėl? Aš gi jums sakiau stovėti po šaltu dušu ne ilgiau kaip dvi minutes.
- Taip, bet praeina visa valanda, kol aš pasiryžtu atsukti šaltą vandenį.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Nuo krūties vėžio per savaitę miršta 11 moterų. Laiku gydant 90 proc. moterų pasveiksta.

Rhinocort Aqua

1. KAS YRA RHINOCORT AQUA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Rhinocort Aqua yra gliukokortikoidų (kortizonų) grupės vaistas, kuris nosyje slopina uždegimą ir alergines reakcijas. Rhinocort Aqua vartojamas: nuo nosies varvėjimo, užgulimo, čiaudulio ir (arba) niežulio, pasireiškiančių dėl alergijos arba kraujagyslių tonuso reguliacijos sutrikimų (pastarųjų gali sukelti cigarečių dūmai, kvepalai ir kt.); nosies polipams gydyti, uždegiminių simptomų profilaktikai po nosies polipų operacijos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RHINOCORT AQUA

Rhinocort Aqua vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) Rhinocort Aqua veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. sąrašą šio pakuotės lapelio pabaigoje);

Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Rhinocort Aqua, pasakykite gydytojui, jeigu sergate bet kuria iš šių ligų: - grybelio arba pūslelinės viruso sukelta nosies infekcija; - plaučių tuberkulioze; - sunkia kepenų liga.

Rhinocort Aqua, kaip ir kiti vaistai, kurių sudėtyje yra gliukokortikoidų, gali lėtinti vaikų augimą, todėl jei vaikas arba paauglys ilgai vartoja Rhinocort Aqua, jo augimą reikia atidžiai stebėti.

Rhinocort Aqua turi nepatekti į akis. Vis dėlto šio vaisto į akis patekus, jas reikia nedelsiant praplauti vandeniu.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Kai kurie vaistai gali susilpninti ar sustiprinti Rhinocort Aqua veikimą. Gydytojui pasakyti ypač svarbu, jeigu vartojate ketokonazolą (nuo grybelinės infekcijos).

Rhinocort Aqua vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas įtakos Rhinocort Aqua poveikiui neturi.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, mėginate pastoti arba žindote kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui, prieš pradėdama vartoti Rhinocort Aqua. Budezonido išskiriama su motinos pienu. Vis dėlto, vartojant Rhinocort Aqua purškiamosios suspensijos terapinę dozę, poveikio žindomam kūdikiui pasireikšti neturėtų. Rhinocort Aqua purškiamąją suspensiją galima vartoti žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Rhinocort Aqua gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. KAIP VARTOTI RHINOCORT AQUA

Rhinocort Aqua visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei sergate sezoniniu alerginiu rinitu (šienlige), stenkitės pradėti vartoti Rhinocort Aqua likus kelioms dienoms iki alergijos sezono pradžios.

Paros dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, bet paprastai rekomenduojama pradinė paros dozė – 256 (g. Ją galima suvartoti iš karto (rytą) arba per 2 kartus (rytą ir vakare), t.y. purškiama po 128 (g (2(64 (g) į abi nosies landas rytą arba po 64 (g į abi nosies landas rytą ir vakare. Pasireiškus pageidaujamam poveikiui, dozė paprastai mažinama.

Pradėjus vartoti šį vaistą, pilnutinis gydomasis poveikis dažniausiai pasireiškia per kelias dienas, tačiau savijauta gali pagerėti jau po kelių valandų.

Vaikams Rhinocort Aqua galima vartoti tik suaugusiųjų priežiūroje – tai užtikrina tinkamą vaisto išpurškimą ir gydytojo nurodytos dozės vartojimą. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Rhinocort Aqua nerekomenduojamas.

Paskutiniai nosies purškalo lašai neišpurškiami, todėl buteliuke jo yra šiek tiek daugiau negu nurodyta, o reikiamas dozių kiekis susidaro net visai neištuštinus buteliuko.

Jeigu manote, kad Rhinocort Aqua veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rhinocort Aqua negalima vartoti ilgiau kaip 3 mėnesius.

Pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę Kelis kartus pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę, nemalonaus poveikio neturėtų pasireikšti. Jei manote, kad galbūt įpurškėte per daug šio vaisto, kreipkitės į savo gydytoją, ligoninę arba apsinuodijimų kontrolės centrą, kad būtų įvertintas galimas pavojus ir prireikus gautumėte patarimų.

Pamiršus pavartoti Rhinocort Aqua Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę vartokite įprasta tvarka.

Vartojimo instrukcija Prieš pradedant vartoti nosies purškalą iš naujo Rhinocort Aqua buteliuko, reikia paruošti purkštuvą, t.y. supurtyti buteliuką ir purkšti į orą tol, kol purškalo migla pasidarys lygi. Purkštuvo kasdien nenaudojant, jį reikia paruošti prieš kiekvieną vartojimą, tačiau tam pakanka papurkšti į orą vieną kartą.

Valymas Plastikines purkštuvo dalis rekomenduojama reguliariai valyti. Nuėmę plastikinį dangtelį ir baltą nosies antgalį, nuplaukite juos šiltu vandeniu. Prieš plastikines dalis sudėdami atgal, leiskite joms išdžiūti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Rhinocort Aqua, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pasireiškęs šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas ir trumpalaikis. Pasakykite gydytojui, jei pasireiškia ir nepraeina kuris nors iš šių sutrikimų:

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1-10 pacientų iš 100): nosies suerzinimas, kraujavimas iš nosies.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 pacientų iš 1000) yra: alerginis patinimas, odos išbėrimas, odos niežulys, dilgėlinė, odos uždegimas, nosies gleivinės išopėjimas, nosies pertvaros prakiūrimas.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ( 1 pacientui iš 10000) yra: anafilaksinės reakcijos.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI RHINOCORT AQUA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Rhinocort Aqua vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Rhinocort Aqua sudėtis - Veiklioji medžiaga yra budezonidas. Vienoje dozėje (išpurškime) yra 32 mikrogramai arba 64 mikrogramai budezonido. - Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė (E460), karmeliozės natrio druska (E466), bevandenė gliukozė, polisorbatas 80, dinatrio edetatas, kalio sorbatas (E202), vandenilio chlorido rūgštis, išgrynintas vanduo.

Rhinocort Aqua išvaizda ir kiekis pakuotėje

Rhinocort Aqua yra balkšvos spalvos suspensija. Kartono dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra 10 ml suspensijos.

Rinkodaros teisės turėtojas

AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Švedija Tel. +46 8 553 249 55 Faksas: +46 8 553 233 81

Gamintojai

AstraZeneca AB SE -151 85 Södertälje Švedija

arba

Corden Pharma GmbH Otto-Hahn Strasse, 68723 Plankstadt, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB AstraZeneca Lietuva Jasinskio g.16A LT-01112, Vilnius Tel.: +370 5 2660550 Faksas: +370 5 2660555

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-11-20


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai