To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Ką jūs darote?...

- Ką jūs darote? Reikėjo ištraukti visai ne tą dantį!
- Nusiraminkite, sinjore, pamažu ir prie jo prieisiu.

  • Kūdikiui nuo 3 sav. iki 1,5 metų duokite po 500 TV vitamino D per dieną rachito profilaktikai.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Rūkančiųjų mirtingumas nuo kepenų cirozės komplikacijų yra 5 kartus didesnis nei niekada nerūkusiųjų.

PAN-CEFAZOLIN

1. KAS YRA PAN-CEFAZOLIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

PAN-CEFAZOLIN yra cefalosporinų grupės antibiotikas cefazolinas. Tinkamai vartojamas, cefazolinas naikina įvairius ligas sukeliančius mikroorganizmus. PAN-CEFAZOLIN gydomos cefazolinui jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, kai būtini leidžiamieji antibiotikai: ausų, nosies ir gerklės (vidurinės ausies uždegimas, prienosinių ančių uždegimas, migdolų uždegimas, ryklės ir gerklų uždegimas); apatinių kvėpavimo takų (ūminis ir lėtinis paūmėjęs bronchų uždegimas, bendruomenėje įgytas plaučių uždegimas); inkstų ir šlapimo takų (ūminis ir lėtinis inkstų geldelių uždegimas, šlapimo pūslės uždegimas); odos ir minkštųjų audinių (pūlinys, pūlynas, puraus ląstelyno uždegimas, infekuota žaizda); kaulų ir sąnarių (kaulo uždegimas, sepsinio sąnario uždegimas, tepalinio maišelio uždegimas); kitos užkrečiamosios ligos, įskaitant kraujo užkrėtimą.

Antibiotiko vartojama infekcijos profilaktikai virškinimo trakto, mažojo dubens organų, ortopedinių, širdies, plaučių operacijų metu.

Jūsų gydytojas nusprendė Jums skirti PAN-CEFAZOLIN todėl, kad Jūs sergate infekcine liga arba kad prieš operaciją apsaugotų Jus nuo galimos infekcijos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PAN-CEFAZOLIN

PAN-CEFAZOLIN vartoti negalima: - jei yra padidėjęs paciento jautrumas cefazolinui ar bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui.

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia - jeigu Jūsų jautrumas penicilinams ar kitiems medikamentams yra padidėjęs; - jeigu Jūs esate nėščia; - jeigu Jūs maitinate krūtimi; - jeigu Jūs sergate inkstų ar kepenų liga; - jeigu Jūs sergate storosios žarnos uždegimu (kolitu); - jeigu Jūs vartojate diuretikų (šlapimą varančių vaistų), pvz., furozemido; - jeigu Jūs vartojate bet kokių antibiotikų, pvz., aminoglikozidų; - jeigu Jūs laikotės dietos ribojančios druskos kiekį maiste.

Tokiu atveju, prieš vartodami PAN-CEFAZOLIN, pasakykite apie tai savo gydytojui. Jei kyla neaiškumų, klauskite gydytojo ar vaistininko.

Pacientams, kurių jautrumas penicilinams, penicilaminui ir grizeofulvinui padidėjęs (galima kryžminė alergija), taip pat ligoniams, sergantiems kitomis alerginėmis ligomis pirmąją antibiotiko dozę reikia vartoti labai atsargiai.

Jei cefazolinas sukelia alerginę reakciją, vaisto vartojimą būtina nutraukti. Sunkią padidėjusio jautrumo reakciją gydyti gali tekti gydyti epinefrinu (adrenalinu), hidrokortizonu, antihistamininiais vaistais ar kitomis skubios pagalbos priemonėmis.

Ligoniams, sergantiems inkstų nepakankamumu, cefazolino dozę ir vartojimo intervalą būtina nustatyti, atsižvelgiant į kreatinino klirensą. Ligoniams, kuriems padidėjusi šlapalo koncentracija kraujyje, cefazolinas gali sukelti kraujo krešėjimo sutrikimą .

Kaip ir vartojant kitų antibakterinių preparatų, ilgai vartojant cefazolino, gali daugėti jam nejautrių mikroorganizmų, pvz., grybelių dėl to gali tekti nutraukti gydymą.

Vartojant cefazolino, gali pasireikšti gleivinis kolitas, todėl po antibiotiko vartojimo prasidėjus viduriavimui, reikia kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta viduriavimo priežastis.

Cefazolinas gali organizme pakeisti tam tikrų kraujo ląstelių kiekį ar cheminių medžiagų sudėtį, arba sukelti kitus kraujo pokyčius. Jei dėl kokių nors priežasčių atliekamas kraujo tyrimas, perspėkite, kad vartojate PAN- CEFAZOLIN, nes tai gali daryti įtaką tyrimų rodmenims.

Cefazolinas gali keisti šlapimo tyrimų rezultatus. Gali būti klaidingai teigiama cukraus šlapime reakcija.

Pacientams, gydomiems toksiškai inkstus veikiančiais vaistais (pvz., antibiotiku gentamicinu) arba stipriais šlapimą varančiais vaistais, pvz., furozemidu, kartu vartojama didelė PAN-CEFAZOLIN dozė gali neigiamai veikti inkstų funkciją

Jei nuo gydymo pradžios praėjus 2 – 3 dienoms paciento sveikata nepagerėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Į veną injekuoti lidokaine ištirpinto medikamento draudžiama.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

PAN-CEFAZOLIN vartojimas su maistu ir gėrimais Specialiųjų reikalavimų nėra.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar cefazolinas daro žalingą poveikį vaisiui, nežinoma, nes eksperimentinių tyrimų neatlikta, todėl šio preparato, kaip ir kitų vaistų, pirmaisiais nėštumo mėnesiais ir ankstyvuoju kūdikystės laikotarpiu reikia vartoti atsargiai. Šiek tiek cefazolino patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms vaisto reikia vartoti atsargiai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Cefazolinas nemažina gebėjimo koncentruoti dėmesį ir netrukdo vairuoti bei valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines PAN-CEFAZOLIN medžiagas 1 g cefazolino natrio druskos yra apie 48,3 mg natrio. Būtina į tai atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. KAIP VARTOTI PAN-CEFAZOLIN

Cefazolino tirpalas švirkščiamas giliai į raumenis arba injekuojamas ar infuzuojamas į veną.

Įprastinis dozavimas suaugusiems žmonėms Suaugusiems žmonėms per parą kas 8 – 12 valandų reikia vartoti po 0,5 – 1 g antibiotiko. Dozę galima koreguoti, atsižvelgus į infekcinės ligos sunkumą. Didžiausia paros dozė – 6000 mg.

Įprastinis dozavimas vyresniems kaip 30 mėnesių vaikams Įprastinė vyresnių kaip 1 mėnesio kūdikių ir vaikų paros dozė yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Ši dozė padalyta į 3 - 4 lygias dalis vartojama kas 6 - 8 valandas. Sergant sunkia infekcine liga, antibiotiko paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, skiriama įprastinė pradinė dozė, atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą. Toliau dozė ir vartojimo intervalai keičiami, atsižvelgiant į kreatinino klirensą.

Kreatinino klirensas Dozavimas suaugusiems žmonėms (ml/min.) 55 arba daugiau Nesikeičia 35 - 54 Įprastinė vienkartinė dozė kas 8 valandas 11 - 34 Pusė įprastinės vienkartinės dozės kas 12 valandų 10 arba mažiau Pusė įprastinės vienkartinės dozės kas 18 - 24 valandas

Kreatinino klirensas Dozavimas vaikams (ml/min.) 70 - 40 60 % paros dozės, padalytos į 2 dalis kas 12 valandų 40 - 20 25 % paros dozės, padalytos į 2 dalis kas 12 valandų 20 - 5 10 % paros dozės 1 kartą per parą

Profilaktika – 30 - 60 min. iki operacijos į raumenis arba į veną reikia suleisti 1000 mg cefazolino. – Jei operacija trunka 2 valandas ar ilgiau, operacijos metu į raumenis arba į veną reikia sušvirkšti dar 500 – 1000 mg cefazolino. – Jei yra pooperacinės infekcijos pavojus, po operacijos cefazolino švirkščiama po 500 – 1000 mg kas 6 - 8 valandas vieną arba 3 - 5 paras.

Kadangi PAN-CEFAZOLIN į galvos ir nugaros smegenų skystį patenka mažai, meningitui gydyti jis netinka, net ir tuo atveju, jei ligos sukėlėjai yra jautrūs cefazolinui.

Šio antibiotiko nerekomenduojam vartoti jaunesniems kaip 30 mėnesių vaikams.

Būtina tiksliai laikytis gydytojo nurodyto dozavimo. Jei manote, kad PAN-CEFAZOLIN veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę PAN-CEFAZOLIN Perdozavus cefazolino, gali prasidėti traukuliai ir atsirasti kitų toksinio poveikio centrinei nervų sistemai simptomų: svaigulys, tariamas jutimas (tirpimo, skausmo, kitokių nesamų dirgiklių), galvos skausmas.

Jei vaisto buvo perdozuota, ypač jei tuo atveju, kai didelę dozę vartojo ligonis, sergantis inkstų funkcijos nepakankamumu, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis nustatys perdozavimo sunkumą ir suteiks reikiamą pagalbą.

Pamiršus pavartoti PAN-CEFAZOLIN Pamiršus pavartoti šio vaisto, reikia suleisti jo tuoj pat, kai prisimenama. To reikia, kad kraujyje išliktų stabili vaisto koncentracija. Jei jau priartėjęs sekančios dozės laikas vietoj praleistosios dvigubos dozės vartoti nereikia. Toliau vaisto reikia vartoti įprastu ritmu.

Nustojus vartoti PAN-CEFAZOLIN Būtina laikytis gydytojo nurodymų ir, nepaisant to, kad pasijutote geriau, iki galo pabaigti nurodytą gydymą. Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cefazolinas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugeliui ligonių šis medikamentas šalutinio poveikio nesukelia, tačiau dalies žmonių jautrumas cefazolinui, kaip ir kitiems antibiotikams, yra padidėjęs. Jeigu atsiranda bent vienas iš žemiau išvardytų retų sunkios alergijos simptomų nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui: - ūminis švokštimas ir krūtinės spaudimas; - vokų, veido ar lūpų tinimas; - odos patinimas ar dilgėlinė; - odos išbėrimas (raudoni spuogeliai), niežulys, karščiavimas; - ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas (kolapsas). Jei aukščiau išvardytas poveikis pasireiškė gydantis namuose, nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.

Vartojant PAN-CEFAZOLIN gali pasireikšti žemiau išvardintas nepageidaujamas poveikis.

Infekcijos Nedažnai pasireiškė grybelių sukelta burnos ir makšties liga.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Ne dažnai pasireiškė kraujo ląstelių (eritrocitų, leukocitų, trombocitų) kiekio sumažėjimas, retai – kraujavimas.

Imuninės sistemos sutrikimai Labai retai gali pasireikšti sunki padidėjusio jautrumo reakcija, pasireiškianti apsunkintu kvėpavimu ir kraujo spaudimo sumažėjimu.

Nervų sistemos sutrikimai Labai retai pasireiškė tariamas jutimas (tirpimo, skruzdžių rėpliojimo), galvos skausmas ir svaigulys (ypač vartojant didelę dozę, ligoniui sergančiam inkstų funkcijos nepakankamumu).

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Nedažnai švirkščiant į raumenis gali pasireikšti skausmas ir sukietėjimas injekcijos vietoje, o leidžiant į veną, - venos uždegimas, karščiavimas.

Virškinimo trakto sutrikimai Retai pasireiškė pykinimas, vėmimas, apetito stoka, viduriavimas, gleivinis storosios žarnos uždegimas.

Kepenų ir tulžies pūslės sutrikimai Laikinas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Kaip ir vartojant kitų šios grupės antibiotikų, gali laikinai padidėti šlapalo ir (ar) kreatinino koncentracija kraujyje, retai - inkstų uždegimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažnai pasireiškė niežulys, odos išbėrimas. Labai retai – gyslų edema, daugiaformė eritema, Stivenso ir Džonsono sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (oda atrodo kaip nuplikyta). Jei manote, kad atsirado tokia reakcija, ypač tuo atveju, jei ji išplitusi ir pažeidusi įvairias kūno dalis, įskaitant burną, akis, makštį ar išangę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Tyrimai Teigiamas Kumbso mėginys (naudojamas nustatant kraujo suderinamumą prieš kraujo perpylimą). Pasireiškia 5% ligonių, gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą.

Jeigu vartodami šio vaisto jaučiatės blogai ar pasireiškė neįprasti pojūčiai, kuo greičiau praneškite gydytojui.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI PAN-CEFAZOLIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Paruošto tirpalo tinkamumo laikas, laikant šaldytuve (2 (C – 8 (C), yra 24 valandos. 

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po "EXP"/ "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, PAN-CEFAZOLIN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

PAN-CEFAZOLIN sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra cefazolinas. Viename buteliuke yra 1 g cefazolino (cefazolino natrio druskos pavidalu). - Pagalbinių medžiagų preparato sudėtyje nėra.

PAN-CEFAZOLIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

PAN-CEFAZOLIN yra balti milteliai Preparatas tiekiamas stiklo buteliukais, užkimštais chlorbutilo kamščiu ir uždengtais aliuminio dangteliu. Kartono dėžutėje yra 50 buteliukų.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Panpharma SA Zone Industrielle du Clairay-Lutre 35 133 Fougeres Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "Inoterus", K. Borutos g. 24/32, Vilnius 08335 Lietuva Tel. +370 5237 4437

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-12-18


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai