To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Prie baro susitinka užkietėjęs...

Prie baro susitinka užkietėjęs medžiotojas ir gydytojas. Medžiotojas:
- Ar žinote, ką aš šiandien pašoviau?
Gydytojas:
- Taip, aš tik ką jį perrišau.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ašaros susideda iš 99 proc. vandens ir 1 proc. mineralinių bei organinių medžiagų (daugiausia natrio chlorido - valgomosios druskos, todėl jos ir yra sūrios).

Humulin R Pen

INFORMACINIS LAPELIS

HUMULIN® R PEN HUMULIN® N PEN HUMULIN® M3 PEN

(Insulinum humanum)

Pripildytas injektorius

Ką turėtumėte žinoti apie Humulin injektoriuje

Prieš pradėdami vartoti insuliną, atidžiai perskaitykite šį lapelį. Jame nėra visos informacijos apie insuliną, kurios Jums gali prireikti, todėl, jei kiltų klausimų, klauskite gydytojo, vaistininko ar sergančiųjų diabetu slaugos specialisto. Šis lapelis tinka tik Humulin injektoriuje.

Kas sudaro Jūsų insuliną

Jūsų vaisto pavadinamas - Humulin, injekcinis tirpalas injektoriuje. Tai žmogaus insulino prekinis pavadinimas. Jo stiprumas - 100 tarptautinių vienetų mililitre (100 TV/ml). Kiekviename injektoriuje yra 3 mililitrai (300 tarptautinių vienetų) insulino. Toks pat Humulin insulinas išleidžiamas cilindrinėse ampulėse. Injektoriuje yra iš anksto įmontuota cilindrinė ampulė. Kai injektorius ištuštėja, jo daugiau naudoti negalima. Jūs galite įsigyti 3 rūšių insulino injektoriuose. Jų sudėtyje yra skirtingų medžiagų.

Humulin R - tai sterilus, skaidrus, bespalvis žmogaus insulino vandeninis tirpalas, kurio pH 7,0-7,8. Humulin R sudėtyje taip pat yra m-krezolio ir glicerolio. Humulin N - tai sterili baltų izofano žmogaus insulino kristalų suspensija izotoniniame fosfatų tirpale, kurio pH 6,9-7,5. Humulin M3 (30/70) - tai žmogaus insulino sterili suspensija, kurios sudėtyje yra 30% tirpiojo insulino ir 70% izofano.

Humulin N ir Humulin M3 (30/70) taip pat yra m-krezolio, fenolio, protamino sulfato, glicerolio, cinko oksido ir dinatrio fosfato.

Vartokite tą Humulin, kurį paskyrė gydytojas. Patys nekeiskite insulino, nebent tai padaryti patartų gydytojas, o ir tada būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies injektorius turi pavadinimą, kuris rodo, koks insulinas yra jo viduje. Pavyzdžiui, Humulin N injektoriuje yra Humulin N insulinas.

Kad būtų lengviau atskirti, kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir injektorius pažymėti skirtinga spalva ir simboliu.

Įsigiję insuliną vaistinėje, visada patikrinkite ant pakuotės ir injektoriaus etiketėje nurodytus insulino pavadinimą ir rūšį. Įsitikinkite, kad įsigijote tą insuliną, kurį paskyrė gydytojas.

Žmogaus insulinas - tai natūralus kasos gaminamas hormonas. Humulin pagamintas laboratorijoje rekombinacinės DNR technologijos būdu ir yra tokios pat struktūros kaip ir natūralus hormonas. Jis skiriasi nuo gyvulinio insulino.

Humulin gamintojas yra Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, 67640 Fegersheim, Prancūzija. Vaisto prekybos leidimas priklauso: Eli Lilly Holdings Limited, Kingsclere Road, Basingstoke, Hampshire, RG21 6XA, Jungtinė Karalystė.

Kodėl turiu vartoti Humulin?

Diabetu susergama tada, kai kasa gamina nepakankamai insulino gliukozės kiekiui kraujyje reguliuoti. Humulin yra Jūsų insulino pakaitalas.

Prieš švirkšdami insuliną

Įsitikinkite, ar Jums saugu vartoti Humulin.

• Jei manote, kad Jums prasideda hipoglikemija (per mažai gliukozės kraujyje), insulino nešvirkškite. Nevairuokite. Dėl hipoglikemijos Jūsų gebėjimas susikaupti ar reaguoti gali susilpnėti. Tai prisiminkite visada, kai gali kilti pavojus savo ar kitų saugumui (pvz., vairuojant automobilį arba valdant įrenginius). Klauskite gydytojo patarimo apie vairavimą, jei: • Jus dažnai ištinka hipoglikemija, • ankstyvųjų hipoglikemijos simptomų nėra arba jie neryškūs. Toliau bus rašoma, ką daryti, kai ištinka nesunki hipoglikemija.

• Jei Jums kada nors, vartojant Humulin, buvo alerginė reakcija (žr. D dalį), praneškite apie tai gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugos specialistui. • Jei diabetu sergate daugiau negu vienerius ar dvejus metus, ankstyvųjų hipoglikemijos simptomų galite ir nepajusti (žr. A dalį). Turite atidžiai pagalvoti, kada valgyti, kada ir kiek mankštintis. Taip pat turite dažnai tikrinti gliukozės kiekį kraujyje. • Keletas gyvulinį insuliną vartojusių ligonių, patyrusių hipoglikemiją po to, kai pradėjo vartoti žmogaus insuliną, pastebėjo, kad ankstyvieji hipoglikemijos simptomai buvo mažiau ryškūs arba kitokie. Jei Jus dažnai ištinka hipoglikemija arba sunku atpažinti pirmuosius jos simptomus, pasitarkite su gydytoju.

Jei atsakote TAIP į kurį nors iš šių klausimų, pasakykite apie tai gydytojui, vaistininkui ar diabeto slaugos specialistui. • Ar neseniai susirgote? • Ar vartojate kitus vaistus? Insulino poreikis gali pakisti, jei vartojate kontracepcinius vaistus, steroidus, pakaitinę skydliaukės hormonų terapiją, danazolį, geriamuosius hipoglikeminius vaistus, aspiriną, sulfonamidus, ( adrenoblokatorius, oktreotidą, kaptoprilį, enalaprilį, (2 adrenomimetikus (pvz., ritodriną, salbutamolį ar terbutaliną), kai kuriuos antidepresantus, pvz., monoaminooksidazės inhibitorius (MAOI). • Ar sukelia rūpesčių inkstų, kepenų, antinksčių, hipofizės, skydliaukės veikla? • Ar sportuojate daugiau negu įprasta? • Ar esate nėščia, planuojate pastoti arba žindote kūdikį? Paprastai insulino poreikis pirmuosius tris nėštumo mėnesius sumažėja, o kitus - padidėja. Jei žindote kūdikį, Jums gali tekti pakeisti vartojamo insulino dozę ar dietą. Jei planuojate išvykti į užsienį, apie tai taip pat pasakykite gydytojui, vaistininkui arba diabeto slaugos specialistui. Dėl šalių laiko skirtumo gali tekti keisti injekcijų ir valgymo laiką.

Insulino vartojimas

Dozavimas

• Gydytojas nurodė, kokį insuliną ir kiek jo vartoti, kada ir kaip dažnai jį švirkšti. Tai skirta tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės diabeto klinikoje. • Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (gyvulinį insuliną į žmogaus), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės dozės negu anksčiau. Galima keisti iš karto pirmąją dozę arba laipsniškai tai padaryti per kelias savaites. • Humulin švirkškite į poodį. Į raumenis galima švirkšti tik tada, jei taip nurodė gydytojas. Humulin R galima švirkšti kelis kartus per parą. Humulin N dažniausiai švirkščiama 1-2 kartus per parą, Humulin M3 (30/70) paprastai švirkščiama 2 kartus per parą. Dauguma žmonių 2/3 paros dozės vartoja rytą ir 1/3 vakare.

Insulino paruošimas

• Humulin R yra ištirpdytas vandenyje, todėl jo maišyti nereikia. Tačiau galima vartoti tik Humulin R insuliną, atrodantį kaip vanduo. Jis turi būti skaidrus, bespalvis, jame neturi matytis kietų dalelių. • Visas kitas injektoriuose esančias Humulin rūšis kiekvieną kartą prieš vartojant reikia sumaišyti. Tam reikia 10 kartų injektorių paridenti tarp delnų, tada 10 kartų pavartyti aukštyn žemyn. Tai reikia daryti lėtai, kad stiklinis rutuliukas nuriedėtų per visą cilindrinę ampulę. Patikrinkite, kaip atrodo insulinas. Sumaišytas Humulin N ir Humulin M3 (30/70) turi būti tolygiai drumstas ir panašus į pieną. Jei taip nėra, maišykite dar kartą. • Insulino nevartokite, jei sumaišius cilindrinės ampulės dugne lieka balta medžiaga. Jo taip pat nevartokite, jei sumaišius insulinas yra sulipęs į gabalus arba kietos baltos dalelės prilipusios prie cilindrinės ampulės dugno bei šonų ir ji atrodo kaip apšalusi.

Injektoriaus paruošimas

• Nusiplaukite rankas. • Perskaitykite instrukcijoje esančius nurodymus, kaip naudoti pripildytą insulinu injektorių. Rūpestingai jų laikykitės. • Išleiskite iš injektoriaus oro burbuliukus taip, kaip nurodyta injektoriaus naudojimo instrukcijoje. Injektoriuje gali likti smulkių oro burbuliukų, jie nekenkia, bet didesni burbuliukai gali pakeisti insulino dozę.

Insulino švirkštimas

• Prieš švirkšdami nuvalykite odą spiritu. Švirkškite į poodį, taip kaip Jus mokė. Negalima švirkšti į veną. Sušvirkštę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad įsitikintumėte, jog sušvirkštėte visą dozę. Ploto, į kurį švirkštėte, netrinkite. Įsitikinkite, kad sušvirkštėte bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir keičiate injekcijos vietas taip, kaip Jus mokė.

Po švirkštimo

• Sušvirkštę, uždėkite išorinį adatos dangtelį ir nusukite injektoriaus adatą. Taip insulinas bus sterilus ir netekės, taip pat į injektorių nepateks oro ir adata neužsikimš. Savo adatų neduokite kitiems. Uždėkite injektoriaus dangtelį.

Tolesnės injekcijos

• Kiekvieną kartą, naudodami injektorių, insuliną sumaišykite ir imkite naują adatą. Prieš kiekvieną injekciją išleiskite iš injektoriaus oro burbuliukus (kaip nurodyta anksčiau). Kiek liko insulino, galite pamatyti, laikydami injektorių nukreipę adata žemyn. Insulino cilindrinės ampulės skalė rodo, kiek apytiksliai liko insulino vienetų.

Kito insulino injektoriuje maišyti negalima. Ištuštėjusio injektoriaus kartotinai nenaudokite.

Pavojingos būklės ir perdozavimas

Jei gliukozės kraujyje yra per mažai, suvalgykite gliukozės tabletę ar cukraus, tada vaisių ar sausainių ir pailsėkite. Tai padės, jei hipoglikemija nesunki ar perdozuota nedaug insulino. Jei Jūsų būklė blogėja, kvėpavimas tampa paviršutiniškas, oda pabąla, nedelsdami praneškite gydytojui. Gliukagono injekcija išgydys vidutinio sunkumo hipoglikemiją. Po šios injekcijos suvalgykite gliukozės ar cukraus. Jei gliukagonas nepadeda, Jus reikia gydyti ligoninėje. Paprašykite gydytojo papasakoti apie gliukagoną.

Negydyta hipoglikemija ar hiperglikemija (žr. A ir B) gali būti labai sunki ir sukelti pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

• Visada su savimi turėkite atsarginį Humulin Pen arba atsarginį injektorių ir Humulin cilindrinę ampulę, jei kartais injektorių pamestumėte arba jis sugestų. • Visada su savimi būtina nešiotis dokumentą, kuriame nurodyta, kad sergate cukriniu diabetu. • Visada su savimi turėkite cukraus.

Galimas nepageidaujamas insulino poveikis

Dažnos su diabetu susijusios problemos

A. Hipoglikemija

Hipoglikemija ("hipo" - mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad kraujyje gliukozės yra nepakankamai. Ji gali būti dėl to, kad: • susišvirkštėte per daug insulino, • nevalgėte arba valgėte per vėlai arba pakeitėte dietą, • prieš valgymą sunkiai mankštinotės ar dirbote, • sergate infekcine ar kita liga (ypač jei viduriuojate ir vemiate), • pasikeitė organizmo insulino poreikis, • sergate antinksčių, hipofizės, skydliaukės, inkstų ar kepenų ligomis ir šios ligos pablogėjo.

Alkoholis ir kai kurie vaistai gali paveikti gliukozės kiekį kraujyje.

Pirmieji nepakankamo gliukozės kiekio kraujyje simptomai išryškėja greitai. Tai: • nuovargis • nervingumas ar drebulys, • galvos skausmas, • greitas širdies plakimas, • pykinimas, • šaltas prakaitas.

B. Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

Hiperglikemija ("hiper" - gliukozės kraujyje per daug) reiškia, kad insulino kraujyje nepakanka. Hiperglikemija gali atsirasti dėl to, kad: • nesusišvirkštėte insulino, • susišvirkštėte mažiau insulino negu gydytojas Jums paskyrė, • valgote gerokai daugiau ir nesilaikote dietos, • karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

Hiperglikemija gali būti diabetinės ketoacidozės priežastis. Pirmieji simptomai išryškėja pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai: • mieguistumas, • paraudęs veidas, • troškulys, • išnykęs apetitas, • salsvas iškvepiamo oro kvapas, • pykinimas ar vėmimas.

Pasunkėjęs kvėpavimas ir greitas pulsas - tai sunkios būklės simptomai. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

C. Liga

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Tikrinkite gliukozės kiekį šlapime ar kraujyje, laikykitės nurodymų, kaip elgtis susirgus, nedelsdami praneškite gydytojui.

D. Alergija insulinui

Vietinė alergija. Kai kuriems žmonėms injekcijos vieta parausta, patinsta ir niežti. Tai dažniausiai praeina savaime per kelias dienas ar savaites. Jei taip atsitiktų, kreipkitės į gydytoją.

Sisteminė alergija. Ši alergija insulinui pasitaiko retai. Jos simptomai:

• viso kūno bėrimas, • pasunkėjęs kvėpavimas, • švokštimas, • sumažėjęs kraujospūdis (būdingas svaigulys ar alpimas), • dažnesnis širdies plakimas, • prakaitavimas.

Jei manote, kad Jums atsirado tokia alergija insulinui, nedelsdami praneškite gydytojui.

E. Lipodistrofija

Jei injekcijos vietoje oda sustorėja arba įdumba, kreipkitės į gydytoją.

Jei Jums atsirado šių ar kitų nepageidaujamų reakcijų, pasakykite apie tai gydytojui.

Kaip laikyti injektorių

Injektorių laikykite uždarytą dangteliu. Saugokite nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių. Injektoriaus neužšaldykite. Injektorių reikia laikyti šaldytuve, 2-8 ºC temperatūroje gamintojo pakuotėje. Naudojamą injektorių laikykite žemesnėje nei 30 ºC kambario temperatūroje iki 28 parų. Vaistą laikykite vaikams neprieinamoje vietoje. Nevartokite vaisto, praėjus "Tinka iki" datai.

Atminkite. Šis vaistas skirtas tik Jums. Niekada neduokite jo kitiems. Jis gali jiems pakenkti, net jei jų simptomai yra tokie pat kaip Jūsų.

Papildomą informaciją teikia Eli Lilly (Suisse) S.A. atstovybė Lietuvoje.

Informacinio lapelio peržiūros data: 2005-01-27


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai