To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pacientas su džiaugsmu aiškina gydytojui...

Pacientas su džiaugsmu aiškina gydytojui:
- Daktare, vaistai, kuriuos man išrašėte, padėjo!
- Na, ką gi, būna ir taip.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Soliariumai asmenims iki 35 metų amžiaus didina odos vėžio riziką 98 proc., o melanomos riziką 22 proc., teigia Australijos mokslininkai. Australijoje daugiausiai pasaulyje nustatomas odos ...

Humulin M3 KwikPen

1. KAS YRA HUMULIN M3 PEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Humulin M3 Pen yra aktyvia medžiaga ( žmogaus insulinu ( užpildyta švirkštimo priemonė, naudojama cukriniam diabetui gydyti. Diabetu susergama tada, kai kasa gamina nepakankamai insulino gliukozės (cukraus) kiekiui kraujyje reguliuoti. Humulin M3 vartojamas ilgalaikiam gliukozės kiekio reguliavimui. Jis yra mišrioji greitai ir ilgai veikiančių insulinų suspensija. Veikimą pailginta suspensijoje esantis protamino sulfatas.

Jūsų gydytojas Jums gali liepti vartoti Humulin M3 Pen, kaip ir ilgiau veikiančio insulino. Kiekvienos rūšies insulinas tiekiamas su atskiru pakuotės lapeliu, kad Jums apie jį papasakotų. Savo insulino nekeiskite, nebent tik gydytojo nurodymu. Insuliną pakeitę, būkite labai atsargūs. Kiekvienos rūšies insulino pakuotė ir užtaisas ženklinti skirtinga spalva ir simboliu, todėl Jūs juos lengvai galite atskirti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HUMULIN M3 PEN

Humulin M3 Pen vartoti negalima: - jeigu manote, kad prasideda hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje). Kaip kovoti su lengva hipoglikemija, šiame lapelyje paaiškinta toliau (žr. 4 skyriaus poskyrį A); - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) žmogaus insulinui arba bet kuriai pagalbinei Humulin M3 Pen medžiagai (žr. 6 skyrių).

Specialių atsargumo priemonių reikia ( Jeigu vartojamas insulinas cukraus kiekį kraujyje reguliuoja gerai, cukraus kiekiui kraujyje sumažėjus per daug, įspėjamųjų simptomų galite nejusti. Įspėjamieji simptomai šiame lapelyje išvardyti toliau. Turite kruopščiai apgalvoti, kada valgyti bei kaip dažnai ir kiek mankštintis. Be to, turite atidžiai stebėti cukraus kiekį savo kraujyje, dažnai jame matuodami gliukozės koncentraciją. • Keli pacientai, kuriems hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje) pasireiškė po to, kai jie vietoj gyvulinio insulino pradėjo vartoti žmogaus insulino, pranešė, kad ankstyvieji įspėjamieji simptomai buvo mažiau aiškūs arba kitokie. Jei Jums dažnai pasireiškia hipoglikemija arba sunkiai atpažįstate jos simptomus, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju. ( Jeigu į bet kurį iš žemiau pateiktų klausimų Jūsų atsakymas yra TAIP, pasakykite savo cukrinio diabeto slaugos specialistui, gydytojui arba vaistininkui. - - Ar sirgote neseniai? - - Ar turite inkstų ar kepenų veiklos sutrikimų? - - Ar mankštinatės daugiau negu paprastai? • Insulino kiekis, kurio Jums reikia, gali kisti, jeigu geriate alkoholio. • Jeigu planuojate vykti į užsienį, turite apie tai pasakyti savo cukrinio diabeto slaugos specialistui, gydytojui arba vaistininkui. Laiko skirtumas tarp šalių gali reikšti, kad Jums leistis vaisto ir valgyti reikės kitokiu laiku negu namuose.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite savo gydytojui arba cukrinio diabeto slaugos specialistui. Jūsų vartojamo insulino poreikis gali kisti, jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų: - steroidų; - pakeičiamųjų skydliaukės hormonų preparatų; - geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių preparatų (vaistų nuo cukrinio diabeto); - acetilsalicilo rūgšties (aspirino); - augimo hormono; - oktreotido, lanreotido; - beta-2 receptorių stimuliatorių (pvz., ritodrino, salbutamolio ar terbutalino); - beta adrenoblokatorių; - tiazidų arba kai kurių antidepresantų (monoaminooksidazės inhibitorių); - danazolo; - kai kurių angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių (pvz., kaptoprilio, enalaprilio) arba angiotenzino II receptorių blokatorių.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su savo gydytoju arba cukrinio diabeto slaugos specialistu. Insulino kiekis, kurio Jums reikia, paprastai pirmųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu sumažėja, o likusių šešių padidėja. Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, Jums gali reikėti keisti insulino vartojimą arba dietą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pasireiškus hipoglikemijai (mažas cukraus kiekis kraujyje), gali sumažėti Jūsų gebėjimas sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prašom apie tai prisiminti bet kokios situacijos, kurios metu Jūs galite kelti sau ar kitiems asmenims riziką (pvz., vairuojant automobilį ar valdant mechanizmus), atveju. Turite klausti savo cukrinio diabeto specialisto arba gydytojo, ar Jums patariama vairuoti, jeigu: ( dažnai kartojasi hipoglikemijos epizodai; ( įspėjamieji hipoglikemijos simptomai būna silpnesni arba jų nebūna.

3. KAIP VARTOTI HUMULIN M3 PEN

Įsigydami vaistinėje, visada patikrinkite pakuotės ir užpildytos švirkštimo priemonės etiketėje insulino pavadinimą ir rūšį. Būkite tikri, kad įsigijote tą Humulin Pen, kurį Jūsų gydytojas liepė vartoti. Humulin M3 Pen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją.

Dozavimas • Jūsų gydytojas nurodė, kokį insuliną vartoti bei kiek ir kaip dažnai jo švirkšti. Jo instrukcijos tinka tik Jums. Tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų ir reguliariai lankykitės cukrinio diabeto klinikoje. • Jei pakeitėte vartojamo insulino rūšį (pvz., gyvulinį insuliną žmogaus insulinu), Jums gali reikėti didesnės arba mažesnės dozės negu anksčiau. Dozę galima pakeisti iš karto prieš pat pirmą injekciją arba laipsniškai per kelias savaites ar mėnesius. • Humulin M3 švirkškite į poodį. Kitokiu būdu jo vartoti negalima. Į veną jokiomis aplinkybėmis Humulin M3 leisti negalima.

Humulin M3 Pen parengimas

• Užpildytą švirkštimo priemonę prieš pat naudojimą reikia 10 kartų pasukioti tarp delnų ir 10 kartų apversti, kad insulinas būtų iš naujo suspenduotas ir švirkštimo priemonės turinys atrodytų vienodai drumstas arba pieno spalvos. Jeigu jis toks nėra, minėtus veiksmus kartokite tol, kol švirkštimo priemonės turinį sumaišysite. Užtaise yra mažas stiklinis rutuliukas, padedantis sumaišyti turinį. Stipriai nekratykite, kadangi tai gali sukelti putojimą, kuris gali trukdyti tiksliai atseikėti dozę. Užtaisus reikia dažnai apžiūrėti. Užtaiso naudoti negalima, jeigu jame yra medžiagos gumulėlių arba jeigu prie dugno arba šoninių sienelių yra prilipusių baltų kietų dalelių, dėl kurių užtaisas atrodo kaip apšerkšnijęs. Užtaisą patikrinkite prieš kiekvieną injekciją.

Švirkštimo priemonės parengimas naudoti (žr "Naudojimo instrukcija")

• Nusiplaukite rankas. • Perskaitykite naudojimo instrukcijoje pateiktus nurodymus, kaip naudoti užpildytą insulino švirkštimo priemonę. Tiksliai jų laikykitės. Keli priminimai pateikti žemiau. • Naudokite švarią adatą (adatų pakuotėje nėra). • Prieš kiekvieną injekciją užtaisykite savo švirkštimo priemonę. Tai užtikrina insulino ištekėjimą ir oro burbuliukų išstūmimą iš švirkštimo priemonės. Mažų oro burbuliukų švirkštimo priemonėje dar gali likti, bet jie nekenkia, tačiau jeigu oro burbuliukai yra per dideli, dozė, kurią Jūs švirkšite, gali būti mažiau tiksli.

Humulin M3 švirkštimas • Prieš švirkšdami nuvalykite odą taip, kaip Jums nurodė. Švirkškite į poodį taip, kaip Jums sakė. Tiesiai į veną švirkšti draudžiama. Sušvirkštę vaistą adatos neištraukite dar penkias sekundes, kad užtikrintumėte, jog sušvirkštėte visą dozę. Ploto, į kurį švirkštėte, netrinkite. Būkite tikri, kad sušvirkštėte bent 1 cm toliau nuo prieš tai buvusios injekcijos vietos ir kad injekcijos vietą keičiate taip, kaip Jus mokė.

Po injekcijos • Vaisto sušvirkštę, užmaukite išorinį adatos dangtelį ir nusukite ją nuo švirkštimo priemonės. Tai padės išsaugoti insuliną sterilų ir neleis jam ištekėti. Be to, tai stabdys oro patekimą į švirkštimo priemonę ir adatos užkimšimą. Savo adatų ir švirkštimo priemonės kitiems asmenims neduokite. Užmaukite švirkštimo priemonės dangtelį.

Kitos injekcijos • Kiekvieną kartą švirkštimo priemonei turite naudoti naują adatą. Prieš kiekvieną injekciją išstumkite oro burbuliukus iš švirkštimo priemonės. Kiek insulino liko, galite pamatyti, švirkštimo priemonę laikydami adata žemyn. Insulino užtaiso skalė rodo, kiek apytiksliai insulino vienetų liko.

( Kitos rūšies insulino Jūsų naudotoje švirkštimo priemonėje maišyti negalima. Ištuštėjusios švirkštimo priemonės kartotinai nenaudokite. Rūpestingai jos atsikratykite. Kaip tai padaryti, paaiškins Jūsų diabeto slaugos specialistas arba vaistininkas.

Pavartojus per didelę Humulin M3 dozę Jeigu pavartosite daugiau Humulin M3 negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti mažas. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje (žr. 4 skyriaus poskyrį A).

Pamiršus pavartoti Humulin M3 Pen Jeigu vartosite mažiau Humulin M3 negu reikia, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali padidėti. Tikrinkite cukraus kiekį savo kraujyje.

Nustojus vartoti Humulin M3 Pen Jeigu Humulin M3 vartoti nustosite, cukraus kiekis Jūsų kraujyje gali tapti per didelis. Be gydytojo nurodymo savo insulino nekeiskite.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Humulin M3, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žmogaus insulinas gali sukelti hipoglikemiją (mažas cukraus kiekis kraujyje). Daugiau informacijos apie hipoglikemiją pateikta toliau esančiame poskyryje "Dažni su cukriniu diabetu susiję sutrikimai".

Galimas šalutinis poveikis

Sisteminė alergija pasireiškia labai retai (mažiau negu 1 iš 10 000 asmenų). Jos simptomai yra: ( kraujospūdžio kritimas; ( viso kūno išbėrimas; ( kvėpavimo pasunkėjimas; ( švokštimas; ( dažnas širdies plakimas; ( prakaitavimas.

Jeigu manote, kad Jums Humulin M3 tokios rūšies alergiją sukėlė, tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją.

Lokali alergija pasireiškia dažnai (mažiau negu 1 iš 10 asmenų). Kai kuriems žmonėms gali parausti, patinti ar niežėti insulino injekcijos vieta. Paprastai šie simptomai išnyksta savaime per kelias dienas ar savaites. Jeigu tokia reakcija Jums pasireiškė, pasakykite savo gydytojui.

Lipodistrofija (odos sustorėjimas arba duobėtumas) pasireiškia nedažnai (mažiau negu 1 iš 100 asmenų). Jeigu pastebėsite injekcijos vietos odos sustorėjimą arba duobėtumą, pakeiskite injekcijos vietą ir informuokite gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Dažni su cukriniu diabetu susiję sutrikimai

A. Hipoglikemija

Hipoglikemija (mažas gliukozės kiekis kraujyje) reiškia, kad cukraus kiekis kraujyje yra nepakankamas. Ji gali pasireikšti, jeigu: • susišvirkštėte per daug Humulin M3 arba kitokio insulino; • nevalgėte, valgėte per vėlai arba pakeitėte dietą; • prieš pat valgį arba po jo per stipriai mankštinotės ar dirbote; • sergate infekcine ar kita liga (ypač jei viduriuojate ar vemiate); • pasikeitė Jūsų organizmo insulino poreikis; • yra inkstų ar kepenų sutrikimas, kuris sunkėja.

Cukraus kiekį kraujyje gali veikti alkoholis ir kai kurie vaistai.

Pirmųjų mažo cukraus kiekio kraujyje simptomų paprastai atsiranda greitai. Tai: • nuovargis; ( dažnas širdies plakimas; • nervingumas ar drebulys; ( pykinimas; • galvos skausmas; ( šaltas prakaitas.

Tol, kol nebūsite tikri, kad įspėjamuosius simptomus galite atpažinti, venkite darbo, kurio metu dėl pasireiškusios hipoglikemijos Jums arba kitiems asmenims gali kilti pavojus, pvz., automobilio vairavimo.

Jeigu manote, kad hipoglikemija (mažas cukraus kiekis) prasideda, Humulin M3 nevartokite.

Jeigu cukraus kiekis kraujyje mažas, suvalgykite gliukozės tablečių, cukraus arba išgerkite cukrumi pasaldinto gėrimo. Po to suvalgykite vaisių, sausainių ar sumuštinį, kaip patarė Jūsų gydytojas, ir pailsėkite. Tai dažnai padės įveikti lengvą hipoglikemiją ar silpną insulino perdozavimą. Jeigu Jūsų būklė sunkėja, kvėpavimas tampa negilus ir išblykšta oda, tuoj pat kvieskite gydytoją. Gana sunki hipoglikemija gydoma gliukagonu. Po jo injekcijos suvalgykite gliukozės arba cukraus. Jeigu į glukagoną nereaguosite, Jums reikės vykti į ligoninę. Paprašykite gydytojo, kad papasakotų apie gliukagoną.

B. Hiperglikemija ir diabetinė ketoacidozė

Hiperglikemija (per didelis cukraus kiekis kraujyje) reiškia, kad insulino organizme nepakanka. Hiperglikemija gali atsirasti, jeigu: • nesusišvirkštėte savo Humulin ar kitokio insulino; • susišvirkštėte mažiau insulino, negu gydytojo skirta; • valgote daug daugiau negu leidžia Jūsų dieta; • karščiuojate, sergate infekcine liga ar patyrėte emocinį stresą.

Hiperglikemija gali lemti ketoacidozę. Pirmųjų simptomų atsiranda pamažu, per kelias valandas ar dienas. Tai: • mieguistumas; ( apetito nebuvimas; • veido paraudimas; ( vaisių kvapas iškvėpimo metu; • troškulys; ( pykinimas ar vėmimas.

Sunkios būklės simptomai yra sunkus kvėpavimas ir dažnas pulsas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją pagalbos.

Negydoma hipoglikemija (mažas cukraus kiekis kraujyje) ar hiperglikemija (per didelis cukraus kiekis kraujyje) gali būti labai pavojinga ir sukelti galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą, komą ar net mirtį.

Trys paprastos priemonės išvengti hipoglikemijos ar hiperglikemijos ( visada turėkite atsarginį švirkštą ir atsarginį Humulin M3 buteliuką. ( Visada nešiokitės su savimi kažką, kas rodytų, kad sergate cukriniu diabetu. ( Visada su savimi nešiokitės cukraus.

C. Ligos

Jei sergate, ypač jei pykina ar vemiate, insulino poreikis gali pakisti. Net jei normaliai nevalgote, Jums vis tiek reikia insulino. Patikrinkite savo šlapimą ir kraują, laikykitės su liga susijusių elgsenos taisyklių ir pasikalbėkite su savo diabeto slaugos specialistu arba gydytoju.

5. KAIP LAIKYTI HUMULIN M3 PEN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Nepradėtą naudoti Humulin M3 Pen laikyti šaldytuve (2 (C - 8 (C). Negalima užšaldyti. Naudojamą Humulin M3 Pen laikyti kambario temperatūroje (žemesnėje kaip 30 (C) ne ilgiau kaip 28 paras. Šaldytuve naudojamą švirkštimo priemonę laikyti negalima. Padėti juos arti karščio ar saulėje taip pat negalima.

Ant kartoninės dėžutės ir etiketėje nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Humulin M3 vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Jeigu užtaise yra medžiagos gumulėlių arba prie dugno ar sienelių prilipusių kietų baltų dalelių, dėl kurių užtaisas atrodo lyg apšerkšnijęs, Humulin M3 Pen vartoti negalima. Patikrinkite tai prieš kiekvieną injekciją.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Humulin M3 Pen sudėtis - Veiklioji medžiaga yra žmogaus insulinas. Žmogaus insulinas yra pagamintas laboratorijoje rekombinantinės DNR technologijos būdu. Jo struktūra yra tokia pati, kaip kasoje gaminamo natūralaus insulino. Taigi jis skiriasi nuo gyvulinio insulino. Humulin M3 yra mišrioji suspensija, kurioje yra 30( vandenyje ištirpinto insulino ir 70( insulino su protamino sulfatu. - Pagalbinės medžiagos yra protamino sulfatas, metakrezolis, fenolis, glicerolis, dinatrio fosfato heptahidratas, cinko oksidas ir injekcinis vanduo. Rūgštingumui nustatyti gamybos proceso metu gali būti vartojama vandenilio chlorido rūgštis ir (arba) natrio hidroksidas.

Humulin M3 Pen išvaizda ir kiekis pakuotėje Humulin M3 (mišinys 3) Pen 100 TV/ml injekcinė suspensija yra balta sterili suspensija, kurios kiekviename mililitre yra 100 vienetų (100 TV/ml) insulino. Kiekvienoje Humulin M3 užpildytoje švirkštimo priemonėje yra 300 vienetų (3 mililitrai). Pakuotėje yra 5 Humulin M3 užpildytos švirkštimo priemonės. Jūsų užpildytoje švirkštimo priemonėje esantis Humulin M3 yra toks pat, kaip esantis atskiruose Humulin M3 užtaisuose. Švirkštimo priemonė yra užtaisyta užtaisu. Kai švirkštimo priemonė ištuštėja, iš naujo ja naudotis negalima.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas Eli Lilly Holdings Limited, Priestley Road, Basingstoke, Hampshire, RG24 9NL, Jungtinė Karalystė.

Gamintojai Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, 67640 Fegersheim, Prancūzija Eli Lilly Italia S.p.A., Via A. Gramsci 731-733, 50019 Sesto Fiorentino, Florence, Italija

EEE šalyse narėse šis vaistinis preparatas registruotas tokiais pavadinimais

Austrija: Huminsulin "Lilly" Profil III Pen Belgija: Humuline 30/70 Pen Liksenburgas Humuline 30/70 Pen Vokietija: Huminsulin Profil III Pen Ispanija: Humulina 30:70 Pen 100 UI/ml Estija: Humulin M3 Pen Airija: Humulin M3 Pen Latvija: Humulin M3 Pen Lietuva: Humulin M3 Pen Lenkija: Humulin M3 Pen Rumunija: Humulin M3 Pen Jungtinė Karalystė: Humulin M3 Pen Prancūzija: Umuline profil 30 Pen 100 IU/ml Graikija: Humulin M3 (30/70) Pen Slovenija: Humulin M3 (30/70) Pen

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Eli Lilly Holdings Limited atstovybė Lietuvoje Gynėjų 16 01109 Vilnius, Tel. + 370 2649600

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-10-21


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai