To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Medicinos sesuo kreipiasi į gydytoją...

Medicinos sesuo kreipiasi į gydytoją:
- Daktare, ką man daryti? Kai pasilenkiu prie ligonio pataisyti pagalvės ar išimti termometrą, jam padažnėja pulsas.
- Patariu jums užsisegti palaidinukę.

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Žmogaus somatinėse (kūno) ląstelėse yra 46 chromosomos (katės - 38, o bulvės - 48 chromosomos), šis skaičius vadinamas diploidiniu (2n) chromosomų rinkiniu.

EUNOCTIN

1. KAS YRA EUNOCTIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

EUNOCTIN veiklioji medžiaga yra nitrazepamas, priklausantis vaistų, vadinamų benzodiazepinais, grupei. Jis sutrumpina užmigimo laiką ir pailgina miego trukmę. EUNOCTIN vartojamas trumpalaikiam sunkios nemigos (insomnijos), sukeliančios bejėgiškumą arba didelę kančią, gydymui. Jis palengvina užmigimą, bet nepanaikina pagrindinės nemigą sukėlusios priežasties.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EUNOCTIN

EUNOCTIN vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas benzodiazepinų grupės vaistams, pvz., diazepamui, chlordiazepoksidui, nitrazepamui, temazepamui; - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai ar bet kuriai pagalbinei EUNOCTIN medžiagai; - jei yra ūminis kvėpavimo nepakankamumas; kvėpavimo slopinimas; - jei sergama sunkiąja miastenija (sunkus raumenų nuovargis); - jei sergama psichikos liga ar yra asmenybės sutrikimų; - jei būna miego apnėja (pasunkėjęs kvėpavimas miegant); - jei yra sunkus kepenų nepakankamumas.

Vaikams vartoti EUNOCTIN negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia: Būtinai pasakykite gydytojui: jeigu Jūs sergate plaučių, kepenų ar inkstų liga; jeigu Jums yra depresija arba neseniai mirė Jūsų artimas draugas ar giminaitis; jeigu reguliariai vartojate alkoholį arba kitokias linksminančias medžiagas; ilgalaikis EUNOCTIN vartojimas gali sukelti toleranciją. Jei Jūs manote, kad vaistas Jūsų nebeveikia, pasakykite gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai labai svarbu, nes vienu metu vartojant daugiau nei vieną vaistą, jų poveikis gali silpnėti arba stiprėti. EUNOCTIN poveikį gali stiprinti raminamieji, vaistai nuo depresijos, migdomieji (užmigti padedantys vaistai), vaistai nuo skausmo, anestetikai (nejautrą sukeliantys vaistai), vaistai nuo alergijos (antihistamininiai), vaistai nuo epilepsijos. Kai EUNOCTIN vatrojamas kartu su vaistais nuo epilepsijos, dažniau atsiranda šalutinis poveikis, todėl gydytojas gali keisti Jums skiriamą dozę. Be to, yra žinoma, jog cimetidinas (vaistas skrandžio ligoms) ir rifampicinas (antibiotikas) gali turėti įtakos EUNOCTIN poveikiui.

EUNOCTIN vartojimas su maistu ir gėrimais Kol vartojate šį vaistą, negerkite alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pasakykite gydytojui, jei esate arba manote, kad esate nėščia, arba planuojate pastoti. Gydytojas nuspręs, ar Jūs galite vartoti šį vaistą. Jei gydytojas nusprendė, jog Jūs turite vartoti šį vaistą nėštumo pabaigoje arba gimdymo metu, Jūsų vaikeliui gali sumažėti kūno temperatūra, atsirasti suglebimas, pasunkėti kvėpavimas ir žindimas.Be to, jei vartosite šį vaistą nėštumo pabaigoje, gali grėsti pavojus, kad Jūsų vaikeliui dar prieš gimimą atsiras priklausomybė vaistui, o po gimimo pasireikš nutraukimo požymių, kurie aprašyti skyrelyje "Kada ir kaip baigiamas gydymas EUNOCTIN" EUNOCTIN patenka į motinos pieną, todėl vartoti šio vaisto draudžiama jei žindote kūdikį. Pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas EUNOCTIN gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei taip nutinka Jums, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Vartojant alkoholį, šis poveikis gali stiprėti, todėl geriausia nevartoti alkoholio tol, kol vartojate šio vaisto.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines EUNOCTIN medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradėdama vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI EUNOCTIN

EUNOCTIN visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas Jums skirs dozę, atsižvelgdamas į Jūsų ligos pobūdį, amžių, kūno svorį ir organizmo atsaką į vaistą. Įprasta pradinė dozė yra 5 mg. Tačiau senyviems pacientams ar sergantiesiems plaučių, kepenų ar inkstų ligomis pradinė dozė turi būti ne didesnė kaip 2,5 mg. Jei sergama psichoze, dozė negali viršyti 5 mg. Gydytojas nustatys mažiausią veiksmingą dozę. Jums gali reikėti šį vaistą gerti ne kiekvieną vakarą. Paprastai gydymas trunka ne ilgiau kaip 4 savaites. Šį vaistą reikia gerti prieš pat einant miegoti. Tabletę reikia nuryti nekramtytą, užsigeriant vandeniu arba kitu nealkoholiniu gėrimu. Išgėrę EUNOCTIN, turite būti tikri, jog Jūsų niekas nežadins 7-8 valandas. Nekeiskite gydytojo skirtos dozės. Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju.

Pavartojus per didelę EUNOCTIN dozę Per apsirikimą išgėrus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti EUNOCTIN Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Atėjus laikui, gerkite kitą tabletę įprasta tvarka.

Nustojus vartoti EUNOCTIN Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas Jums pasakys, kada baigti vaisto vartojimą. Nepamirškite, kad vaisto nerekomenduojama vartoti ilgai, ir kad po kelių savaičių verta pamėginti apsieiti be jų. Tai padės sumažinti priklausomybės atsiradimo pavojų. Gydymo pabaigoje rekomenduojama palaipsniui mažinti dozę. Vaisto vartojimą nutraukus staiga, kartais pasireiškia nutraukimo požymių: prislėgta nuotaika, nervingumas, stiprus nerimas, įtampa, nerimastingumas, suglumimas, nuotaikos kaita, atoveiksmio nemiga (miego sutrikimų atsinaujinimas), dirglumas, prakaitavimas, viduriavimas. Sunkiais atvejais gali atsirasti depersonalizacija (potyris, kai asmuo jaučia tarsi iš šalies stebėtų savo kūną), derealizacija (tikrovės pojūčio praradimas), paaštrėjusi klausa, galūnių badymas ar dilgsėjimas, padidėjęs jautrumas šviesai ir prisilietimui, haliucinacijos (matomi nesami daiktai, girdimi nesami garsai), epilepsijos priepuoliai. Retais atvejais pacientams, ilgą laiką vartojusiems benzodiazepinų, prireikia ilgesnį laikotarpį mažinti dozę. Aptarkite tai su gydytoju.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

EUNOCTIN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei Jus kas nors pažadintų netrukus po to, kai išgėrę vaisto užmigote, Jums gali laikinai sutrikti atmintis. Gali pasireikšti toks šalutinis poveikis: mieguistumas dieną, tuštumos pojūtis, sumažėjęs budrumas, suglumimas, nuovargis, svaigulys, raumenų silpnumas, pablogėjusi judesių koordinacija. Šie poveikiai dažniau atsiranda gydymo pradžioje ir vėliau išnyksta. Retais atvejais gali pasireikšti elgesio pokyčių, įskaitant agresyvumą, susijaudinimą, suglumimą, nerimastingumą, ažitaciją (neramumą), dirglumą, įniršį, haliucinacijas ir košmariškus sapnus. Jei atsirastų tokių sipmtomų, būtinai pasakykite gydytojui, kuris gal būt patars vaisto nebevartoti.

Kiti reti šalutiniai poveikiai: Galvos skausmas, apsvaigimas, sumažėjęs kraujospūdis, sutrikęs virškinimas, odos bėrimas, regos sutrikimai, lytinio potraukio pakitimai, negalėjimas nusišlapinti ar šlapimo nelaikymas, gelta (odos ir akių pageltimas), kraujo pokyčiai (dėl kurių gali juntamas stiprus nuovargis, pasireikšti infekcijos), depresija (prislėgta nuotaika). Jei pajutote šiuos ar bet kokius kitus šalutinius poveikius, pasakykite gydytojui.

5. KAIP LAIKYTI EUNOCTIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, EUNOCTIN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti gamintojo pakuotėje. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

EUNOCTIN sudėtis

Veiklioji medžiaga yra nitrazepamas. Vienoje tabletėje jo yra 10 mg. - Pagalbinės medžiagos: magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas.

EUNOCTIN išvaizda ir kiekis pakuotėje EUNOCTIN yra baltos ar beveik baltos, nuožulniais kraštais, plokščios, apvalios tabletės, vienoje jų pusėje yra įspaudas "EUNOCTIN", kitoje - 10 mg. Tiekiamas PVC ir aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Gedeon Richter Plc. Gyömröi út 19-21 1103 Budapest Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3, Vilnius Tel. +370 5 261 01 54

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-05-12


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai