To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką...

Nedideliame Amerikos miestelyje vietinės ligoninės chirurgas klausia parduotuvės savininką:
- Kiek jūs šį mėnesį pardavėte motociklų?
- Dvidešimt.
- Įdomu, kur dar trys?

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 proc. sumažėjus alkoholio kiekiui vienam gyventojui, 20 proc. sumažėja vyrų mirtingumas nuo ligų, susijusių su alkoholio vartojimu, ir 5 proc. – visų savižudybių ir ...

Plaučius pavyko išmokyti kvėpuoti be žmogaus

Kanadoje išplėtota nauja plaučių gydymo technologija gali dvigubai padidinti transplantavimo operacijoms tinkamų plaučių skaičių ir padidinti persodinimo sėkmę.

Plaučių persodinimo galimybė suteikia vilčių sunkiomis kvėpavimo ligomis, tokiomis kaip paskutinės stadijos plaučių emfizema ar cistinė fibrozė, sergantiems pacientams. Tačiau dėl nuolatinio transplantavimui tinkamų organų trūkumo vos 25 proc. persodinimo operacijos laukiančių pacientų gauna naujus plaučius, rašo „Technology Review".

Nauja plaučių funkcionavimo ex vivo technologija, sukurta Toronto (Kanada) Nespecializuotos ligoninės specialistų, gali „stulbinamai" padidinti persodinimo operacijoms tinkamų plaučių kiekį ir pagerinti jų rezultatus.

Naudojant šį būdą, iš žmogaus organizmo išimti plaučiai ligoninės operacinėje gali ir toliau lėtai „patys kvėpuoti", padėti po stikliniu gaubtu ir prijungti prie ventiliatoriaus, pompos ir filtrų sistemos. Plaučiai ex vivo funkcionuoja 37 laipsnių temperatūroje, per juos leidžiamas specialus tirpalas su maisto medžiagomis, baltymais ir deguonimi. Ši kartu su bendrove „Vitrolife" sukurta technologija gali išlaikyti veikiančius plaučius iki 12 valandų, kol chirurgai įvertins jų funkciją ir prireikus juos „pataisys".

Statistika liudija, kad paprastai vos 1 iš 10 transplantavimo operacijoms tinkamų plaučių iš tikrųjų tinka persodinimui, tačiau net ir tie po operacijos ne visada veikia gerai, pastebi leidinys. „Ši sistema suteikia galimybę įvertinti plaučių funkciją, diagnozuoti jos sutrikimus ir po to juos pagydyti, - aiškina Toronto Nespecializuotos ligoninės plaučių persodinimo programos vadovas Shafas Keshavjee. - Todėl mes galime transplantuoti tuos plaučius, kurių persodinimo operacijos sėkmės tikimybė yra didesnė."

Iš dalies donorų organų trūkumą lemia pasenusi jų išsaugojimo technika, pastebi leidinys. Paprastai iš organizmo išimti organai būna atšaldomi, o tai slopina jų funkciją ir kelia pažeidimo pavojų. Nors Toronte sukurta sistema nėra pirmoji, kuri nenaudoja plaučių atšaldymo, ji patobulino Lundo (Švedija) universitetinėje klinikoje sukurtą plaučių „remontavimo" technologiją. Kanadoje sukurta ex vivo plaučių funkcionavimo sistema gali išlaikyti juos išimtus kur kas ilgiau ir žymiai sumažina pažeidimo pavojų, teigia specialistai.

Naujasis efektyvus plaučių apsaugojimo ir „taisymo" būdas gali turėti didelį poveikį tūkstančiams donorų plaučių persodinimo laukiančių pacientų JAV ir kitose šalyse. Pasak S. Keshavjee, naujoji sistema dvigubai padidins transplantavimui tinkamų donorų plaučių kiekį.

Nuo praėjusių metų gruodžio, kai Toronto chirurgams, pasitelkus šį prietaisą, pirmą kartą pavyko 56 metų pacientui sėkmingai persodinti įprastinėmis sąlygomis netinkamą donoro organą, klinikinių tyrimų metu plaučiai tokiu būdu jau persodinti 6 žmonėms. „Jie veikia kuo puikiausiai, visi iki vieno. Dabar mes galime naudoti plaučius, kurie iki šiol buvo laikomi netinkamais persodinimui", - Toronto ligoninės plaučių persodinimo chirurgų vadovą cituoja „Technology Review".

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai