To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojais įkyriai pacientei...

Gydytojais įkyriai pacientei:
– Šiuo atžvilgiu medicina bejėgė.
– Viešpatie, kodėl?
– Jūs visiškai sveika.

  • Nevalgykite daugiau negu 3g druskos per dieną, nes didelis natrio kiekis kraujyje gali būti viena iš hipertenzijos priežasčių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 10 proc. sumažėjus alkoholio kiekiui vienam gyventojui, 20 proc. sumažėja vyrų mirtingumas nuo ligų, susijusių su alkoholio vartojimu, ir 5 proc. – visų savižudybių ir ...

ZOXON

1. KAS YRA ZOXON IR KAM JIS VARTOJAMAS

ZOXON vartojamas nuo prostatos hiperplazijos ir aukšto kraujospūdžio. ZOXON 2 mg ir ZOXON 4 mg tabletės labai pagerina šlapinimąsi, palengvina su prostatos hiperplazija susijusius simptomus, ypač dažną norą šlapintis. Palankų poveikį gydant gerybinę prostatos hiperplaziją galima paaiškinti receptorių, esančių raumeniniame audinyje ir prostatos kapsulėje bei šlapimo pūslės kaklelyje, slopinimu. Vartojant ZOXON tabletes sumažėja sisteminis kraujagyslių pasipriešinimas (išsiplečia kraujagyslės), todėl mažėja kraujospūdis. Vartojant vaistą vieną kartą per parą sumažėjęs kraujospūdis išsilaiko 24 valandas. Kraujospūdis mažėja palaipsniui, stipriausias poveikis pasireiškia praėjus 2–6 valandoms po vaisto išgėrimo. Vaistas vartojamas sulėtėjusiai šlapimo srovei ir kitiems su prostatos hiperplazija susijusiems simptomams, ypač norui dažnai šlapintis, gydyti. Vaistas vartojamas nuo aukšto kraujospūdžio. Gydytojas gali paskirti ZOXON 2 mg arba ZOXON 4 mg tabletes kartu su kitais vaistais, mažinančiais kraujospūdį. Šį vaistą gali vartoti prostatos hiperplazija sergantys pacientai, kurių kraujospūdis yra normalus arba padidėjęs. Pacientams, sergantiems hipertenzija ir prostatos hiperplazija vienu metu, vaistas veikia abi ligas. Vaistas vartojamas suaugusiems asmenims gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOXON

ZOXON vartoti draudžiama - Ligoniams, kurių jautrumas veikliajai medžiagai doksazosinui, panašiems junginiams (chinazolino junginiams) arba bet kuriai pagalbinei ZOXON medžiagai yra padidėjęs. - Žindymo laikotarpiu.

Specialios atsargumo priemonės Specialių atsargumo priemonių reikia, jei: - Jei planuojate operuotis kataraktą (akies lęšiuko padrumstėjimas), prieš operaciją informuokite gydytoją, kad vartojate ar vartojote ankščiau ZOXON. Tai reikalinga, nes dėl ZOXON vartojimo gali atsirasti komplikacijos, kurių galima išvengti, jei gydytojas bus tam pasiruošęs. - Jei sergate kepenų ligomis.

Kitų vaistų vartojimas ZOXON ir kiti kartu vartojami vaistai gali sąveikauti. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu gydytojas ketina skirti Jums kokių nors vaistų, pasakykite jam, kad vartojate ZOXON 2 mg arba ZOXON 4 mg tabletes. Kartu su ZOXON vartojant kitus vaistus nuo aukšto kraujospūdžio, gali sustiprėti vaistų poveikis ir smarkiai sumažėti kraujospūdis. Jei vartojate vaistus erekcjos sutrikimams gydyti (pavyzdžiui, seldenafilio), gali smarkiai sumažėti kraujo spaudimas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Šio vaisto paprastai negalima vartoti nėštumo metu. Todėl tuo atveju, jeigu pastojote arba ketinate pastoti, pasakykite gydytojui, kuris nuspręs, ar galima vartoti šį vaistą. Vaisto nevartoti žindymo laikotarpiu. Nėštumo metu visada pasikonsultuokite su gydytojų prieš geriant vaistus.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaisto vartojimo pradžioje gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis, dėl kurio pablogėja gebėjimas, sutelkti dėmesį ir priimti greitus sprendimus (vairuojant, valdant mechanizmus, dirbant aukštyje ir panašiai). Šią veiklą galima vykdyti tik tuo atveju, jei leidžia gydytojas.

ZOXON vartojimas su maistu ir gėrimais ZOXON galite gerti kartu su maistu arba atskirai. Geriausia tabletes gerti kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu laiku užgeriant vandeniu.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ZOXON medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas sakė, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš pradedant vartoti šį vaistą pasakykite apie tai gydytojui.

3. KAIP VARTOTI ZOXON

Kaip vartoti šį vaistą, nurodys gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydant prostatos hiperplaziją paprastai reikia vartoti ZOXON 2 mg tabletes, kurių sudėtyje veikliosios medžiagos yra mažiau. Dažniausia pradinė dozė yra 1 mg vieną kartą per parą. Jeigu poveikis per silpnas, paros dozę galima padidinti iki 2 mg (t.y., vienos ZOXON 2 mg tabletės), po to iki 4 mg (t.y., vienos ZOXON 4 mg tabletės) ir galiausiai iki didžiausios rekomenduojamos 8 mg (t.y., dviejų ZOXON 4 mg tablečių) dozės. Įprastinė palaikomoji dozė yra 2–4 mg (t.y., viena ZOXON 2 mg tabletė arba viena ZOXON 4 mg tabletė) vieną kartą per parą.

Gydant aukštą kraujospūdį iš pradžių paprastai skiriama vartoti ZOXON 2 mg tabletės. Dažniausia pradinė dozė yra 1 mg vieną kartą per parą. Paros dozę palaipsniui galima didinti, atsižvelgiant į poveikį ligoniui stebint kraujospūdžio rodmenis. Dozę keisti rekomenduojama kas 1–2 savaites. Dažniausiai vartojama 2–4 mg dozė (viena ZOXON 2 mg tabletė arba viena ZOXON 4 mg tabletė) vieną kartą per parą, didžiausia paros dozė – 16 mg. Tabletę reikia nuryti visą, nekramtytą, užgeriant pakankamu kiekiu vandens arba kito švelnaus skysčio.

Vaikai: vaikų gydymo ZOXON tabletėmis patirties nėra.

Ligoniai, kurių inkstų funkcija sutrikusi: gali vartoti įprastines preparato dozes.

Ligoniai, kurių kepenų funkcija sutrikusi: ZOXON turi vartoti atsargiai.

Vyresnio amžiaus pacientai: vaistas dozuojamas taip pat, kaip ir kitiems suaugusiems žmonėms.

Pavartojus per didelę ZOXON dozę Perdozavus vaisto gali sumažėti kraujo spaudimas. Tai gali pasireikšti galvos svaigimu, nualpimu. Jeigu išgėrėte per daug tablečių arba kas nors kitas išgėrė Jūsų vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei tablečių atsitiktinai nuryja vaikas, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti ZOXON Išgerkite vaistą, kai tik prisiminėte, tačiau jei jau laikas gerti sekančią dozę, tai praleiskite pamirštą dozę, o kitą suvartokite gydytojo paskirtu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jei vaisto nevartojote kelias dienas, prieš atnaujindami gydymą, pasitarkite su gydytoju.

Nustojus vartoti ZOXON Nenutraukite gydymo nepasikonsultavęs su gydytoju. Jeigu kilo daugiau klausimų apie šį vaistą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

ZOXON, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

Vartojant doksazosino (veikliosios ZOXON medžiagos), pasireiškė išvardytas nepageidaujamas poveikis (išvardytas pagal pasireiškimo dažnį).

Dažnas (gali pasireikšti 1-10 iš 100 gydomų pacientų). Pasunkėjęs kvėpavimas, virškinimo sistemos sutrikimai, vidurių užkietėjimas, žemas kraujo spaudimas greitai atsistojus iš sėdimos ar gulimos pozicijos, sujaudinimas, mieguistumas, širdies plakimas, tremoras, dusulys, kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, karščio antplūdis, nemiga.

 Nedažni (gali pasireikšti 1-10 iš 1000 pacientų). Kepenų fermentų sutrikimas, tremoras, ūžimas ausyse, bronchų spindžio susiaurėjimas, kosulys, kraujavimas iš nosies, burnos sausumas, šlapimo nelaikymas, plaukų slinkimas, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, raumenų spazmai, raumenų silpnumas, nugaros skausmas, gelta, nuovargis, baimė, nervingumas, skausmas krūtinėje, angina, suretėjęs ar nereguliarus širdies ritmas, prieširdžių virpėjimas, miokardo infarktas, nerimas, šlapinimosi sutrikimas, dažnas šlapinimasis, naktinis šlapinimasis, poliurija cistitas, nemiga, anoreksija, podagra, apetito padidėjimas, parestezija

Reti (gali pasireikšti 1-10 iš 10 000 pacientų). Tirpimas ar pakitęs delnų ir pėdų jautrumas, matymas lyg per miglą, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, niežėjimas, odos paraudimas, odos bėrimas, urtikarija, impotencija, ilgalaikė skausminga varpos erekcija, depresija, insultas.

Labai reti (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų). Svorio padidėjimas, baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, padidėjęs delnų ir pėdų jautrumas, kraujas šlapime, sumažėjęs apetitas, bendras skausmo pojūtis, padidėjusio jautrumo reakcija, kepenų uždegimas ar tulžies pūslės sutrikimas (cholestazė), diskomforto pojūtis ar krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija), bradikardija, širdies aritmija, miglotas matymas , hipoestezija, vidurių pūtimas, pakitę kepenų funkcijos tyrimų rodmenys.

Kontroliuojamais klinikiniais tyrimais nustatyta, kad dažniau pasireiškė su doksazosino vartojimu susijusiai pasireiškė nualpimas (syncope) ar galvos svaigimas dėl sumažėjusio kraujo spaudimo staiga keliantis iš gulimos ar sėdimos pozicijos, ar nespecifinis ir neaiškus vėmimas, silpnumas, nuovargis (astenija), pabrinkimas, nualpimas, nuovargis, nerimas, galvos skausmas, mieguistumas, sloga.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAiKYTI ZOXON

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ZOXON vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikykite išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. Kita informacija

ZOXON sudėtis: - Veiklioji medžiaga – doksazosinas. Vienoje ZOXON 2 mg tabletėje yra 2 mg doksazosino (atitinka 2,42 mg doksazosino mesilato). Vienoje ZOXON 4 mg tabletėje yra 4 mg doksazosino (atitinka 4,85 mg doksazosino mesilato). - Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, mikrokristalinės celiuliozės granulės, bevandenė laktozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, natrio laurilsulfatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

ZOXON išvaizda kiekis pakuotėje: ZOXON 2 mg tabletės beveik baltos, pailgos, jų vienoje pusėje yra laužimo vagelė ir įspaudai ,,ZX" ir ,,2". ZOXON 4 mg tabletės beveik baltos, pailgos, jų vienoje pusėje yra laužimo vagelė ir įspaudai ,,ZX" ir ,,4". Tabletes galima padalinti į dvi lygias puses.

- 10 arba 30 ZOXON 2 mg tablečių; - 30 arba 100 ZOXON 4 mg tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas ZENTIVA k.s. U kabelovny 130 Dolní Měcholupy 102 37 Praha 10 Čekija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Zentiva International a.s. filialas A. Juozapavičiaus g. 6/2, LT-09310, Vilnius Tel.: 8 5 2477480 Faksas: 8 5 2477481

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-12-02


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai