To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Daktare, man dreba keliai ir rankos...

- Daktare, man dreba keliai ir rankos, sausa burnoje ir kamuoja nepilnavertiškumo kompleksas.
- Viskas aišku. Kada išvažiuoja jūsų uošvė?

  • Jei kosite, gerkite daug vandens. Vanduo – pats geriausias mukolitikas (vaistas, skystinantis gleives ir lengvinantis atsikosėjimą).

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Ateityje tatuiruotės darymo procedūra gali tapti naujos kartos DNR vakcinų įvedimo į organizmą metodu. Vokietijos mokslininkai teigia, kad tatuiravimo būdu į organizmą patekę DNR ...

Metronidazolas L

Metronidazolas L 250 mg tabletės Metronidazolas

- Veiklioji medžiaga yra metronidazolas - Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė, mikrokristalinė celiuliozė ir pregelifikuotas krakmolas.

Registravimo liudijimo turėtojas UAB "Liuks", V. Putvinskio g. 44-1, LT-44211, Kaunas, Lietuva

Gamintojas UAB "Liuks farmacija", J. Borutos g. 21, LT-46115 Kaunas, Lietuva

1. KAS YRA METRONIDAZOLAS L IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Metronidazolas, kaip ir kiti nitroimidazolio dariniai, efektyviai veikia įvairias anaerobines bakterijas ir pirmuonis. Jo veikimo būdas nėra gerai žinomas. Metronidazolas lengvai patenka į vienaląsčių pirmuonių organizmą ir bakterijas, bet nepatenka į žinduolių ląsteles. Patekus preparatui į bakterijos ląstelę, redukuojama metronidazolo nitro- grupė. Redukuota vaisto forma suardo mikroorganizmo DNR grandinę, sutrinka mikrobo ląstelės nukleorūgščių sintezė ir ląstelė žūsta. Metronidazolas labai gerai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Jo patenka į daugelį audinių, terapinė koncentracija būna kauluose, pilvo organuose, tulžyje, seilėse, makšties, sėklidžių sekrete, vaisto prasiskverbia į motinos pieną, placentą, patenka į abscesus (įskaitant kepenų), vidurinės ausies bei cerebrospinalinį skystį. Tiek išgerto, tiek injekuoto preparato koncentracija kraujyje yra tiesiogiai proporcinga dozei. Didžiausia vaisto koncentracija kraujyje būna maždaug po 1-2 valandų. Per inkstus išsiskiria 60-80( vaisto, kita dalis - su tulžimi nepakitusio vaisto ir metabolitų forma. Metronidazolas neveikia daugelio aerobinių bakterijų, grybelių ir virusų.

Indikacijos ( Entamoeba histolytica sukelta žarnyno liga arba kepenų abscesas. ( Trichomonas vaginalis sukelta moterų arba vyrų trichomonozė. ( Trichomonas vaginalis sukelta besimptomė trichomonozė, kuri pasireiškia moterims endocervicitu, cervicitu arba gimdos kaklelio erozija. ( Ginekologinė infekcinė liga (endometritas, endomiometritas, kiaušintakių ir (arba) kiaušidžių abscesas, po operacijos prasidėjusi infekcinė makšties liga ir kt.), sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis. ( Pilvo ertmės infekcinė liga (peritonitas, intraabdominalinis abscesas bei kepenų abscesas), kurią sukelia B. fragilis grupė, Clostridium, Eubacterium, Peptostreptococcus ir Peptococcus padermės. ( Odos ir jos darinių infekcinė liga, kurią sukelia Bacteroides padermės, tarp jų ir B.fragilis grupė, Clostridium, Peptococcus, Peptostreptococcus ir Fusobacterium padermės. ( Kaulų ir sąnarių infekcinė liga, sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę. ( CNS infekcinė liga (meningitas ir smegenų abscesas), sukelta Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę. ( Apatinių kvėpavimo takų infekcinė liga (pneumonija, empiema ir plaučių abscesas), sukelta Bacteroides padermių, tarp jų ir B.fragilis grupės. ( Endokarditas, sukeltas Bacteroides padermių, įskaitant ir B.fragilis grupę. Metronidazolas yra efektyvus, jeigu vartojama vien jo infekcinės ligos profilaktikai arba kartu su kitokiais vaistais ginekologinių ir pilvo ertmės operacijų metu. Gydant ligą, kurią sukėlė aerobinės bakterijos kartu su kitų rūšių mikroorganizmais, metronidazolo vartojama kartu su antibiotikais.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METRONIDAZOLAS L

Metronidazolas L vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) metronidazolui arba bet kuriai pagalbinei Metronidazolas L medžiagai, arba kitokiems nitroimidazolio dariniams. - pirmieji trys nėštumo mėnesiai.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - metronidazolas yra nitroimidazolio darinys, todėl jo atsargiai reikia vartoti tiems pacientams, kuriems yra arba buvo kraujo sudėties pakitimų. Gydymo metu reikia atlikti kraujo tyrimą. Jei preparato vartojama ilgiau nei 10 dienų, kraujo tyrimas būtinas. - pavartojus Metronidazolas L gali atsirasti burnos ertmės, makšties ir virškinamojo trakto kandidamikozė, kurią gydyti reikia tinkamomis priemonėmis. - Metronidazolo sudėtyje yra daug natrio, todėl vaisto atsargiai turi vartoti tie ligoniai, kurie vartoja kortikosteroidų, bei tie žmonės, kuriems dažniau atsiranda edema.

Metronidazolas L vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant vaisto, gali sutrikti virškinamasis traktas. Medikamento reikia vartoti kartu su maistu. Gydantis Metronidazolas L, alkoholio gerti negalima. Gydymo kursą nurodo gydytojas. Vartojant vaisto, gali patamsėti šlapimas, burnoje atsirasti metalo skonis.

Nėštumas Metronidazolas prasiskverbia per placentą ir greitai patenka į vaisiaus kraujotaką. Šiuo metu nėra tikslių klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis duomenų, todėl vaisto vartoti nėštumo periodu galima tik būtinu atveju. Paskutinių šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu metronidazolu gydyti galima tik tas moteris, kurioms lokaliai veikiantis preparatas buvo neveiksmingas.

Žindymo laikotarpis Preparato patenka į motinos pieną, kur jo koncentracija gali būti panaši į tą, kuri būna kraujo plazmoje, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima. Jei metronidazolo vartoti būtina, žindymą reikia nutraukti. Baigus medikamento vartojimą, kūdikį galima pradėti žindyti ne anksčiau kaip po 24-48 valandų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ar vaistas veikia gebėjimą vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius, duomenų nėra.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Metronidazolas L medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas ( Fenobarbitalio vartojant kartu su metronidazolu, sutrumpėja pastarojo vaisto pusinio skilimo laikas kraujo plazmoje ir padidėja metabolito 2-oksimetilmetronidazolio koncentracija. ( Cimetidinas dėl metronidazolo skaldymo kepenyse slopinimo ilgina jo pusinio skilimo periodą kraujo plazmoje ir mažina klirensą. ( Vartojant kartu metronidazolo ir geriamųjų kraujo krešėjimą mažinančių vaistų, pastarųjų preparatų poveikis stiprėja ir protrombino laikas ilgėja.

Jei vienu metu šių medikamentų vartoti būtina, reikia kontroliuoti protrombino laiką ir nustatyti tinkamą kraujo krešėjimą mažinančių vaistų dozę. ( Metronidazolo negalima vartoti kartu su disulfiramu (arba 2 savaites po gydymosi juo), nes gali pasireikšti ūminė psichozė, sutrikti orientacija. ( Jei gydantis metronidazolu geriama alkoholio, gali pasireikšti disulfiramo poveikiui būdingi simptomai: veido ir kaklo paraudimas, palpitacija, tachikardija, pykinimas, vėmimas. Nors daugeliui pacientų pavojus nėra didelis, vis tik alkoholio su metronidazolu vartoti nereikėtų. ( Metronidazolas mažina bendrąjį fenitoino klirensą ir ilgina jo pusinio skilimo periodą bei didina koncentraciją kraujyje. ( Vartojant metronidazolo (net ir trumpai) su ličio preparatais, gali didėti ličio koncentracija kraujyje ir stiprėti jo toksinis poveikis, atsirasti inkstų pažeidimo simptomų. Minėtų preparatų kartu reikia vartoti atsargiai, būtina dažna ličio bei kreatinino koncentracijos kraujo plazmoje kontrolė. ( Jei metronidazolo vartojama su astemizoliu ir terfenadinu, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis kraujo apytakos sistemai (atsiranda pokyčių elektrokardiogramoje, pasireiškia aritmija, širdies blokada, palpitacija, nuoalpis, gali ištikti net mirtis). Minėtų preparatų kartu vartoti nereikėtų.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

3. KAIP VARTOTI METRONIDAZOLAS L

Metronidazolas L visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms: Anaerobų sukeltai infekcinei ligai gydyti Sunki anaerobų sukelta infekcinė liga gydoma metronidazolo infuzijomis į veną. Jei būtina, gydymas tęsiamas geriamuoju metronidazolu 7,5 mg/kg kūno svorio kas 6 valandas. Negalima per parą išgerti daugiau kaip 4 g medikamento.

Amebų sukeltai infekcinei ligai gydyti Metronidazolas L geriama 5-10 dienų po 500-750 mg tris kartus per dieną.

Trichomonų sukeltai infekcinei ligai gydyti Reikia išgerti vienkartinę 2 g dozę arba vieną dieną gerti du kartus po 1 g. Galimas ir kitoks 7 dienų trukmės gydymas: suaugusiems žmonėms vaisto reikia gerti po 250 mg tris kartus per dieną, vaikams - 5 mg/kg kūno svorio 3 kartus per dieną.

Bakterijų sukeltam makšties uždegimui gydyti 7 dienas Metronidazolas L reikia gerti po 500 mg du kartus per dieną. Didžiausia dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 4 g. Jeigu ligos simptomai neišnyksta, būtina kreiptis į gydytoją.

Jeigu manote, kad Metronidazolas L veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metronidazolas L dozę Metronidazolo perdozavus, pykina, vemiama, pasireiškia ataksija. Vartojant vaisto kas antrą dieną po 6-10,4 g, po 5-7 dienų buvo pastebėta neurotoksinio poveikio simptomų: traukuliai ir periferinė neuropatija. Išgėrus vienkartinę 15 g vaisto dozę, pasireiškė pykinimas, vėmimas, sutriko judesių koordinacija.

Pamiršus pavartoti Metronidazolas L Jei pamiršote išgerti Metronidazolas L, prisiminę, išgerkite tuoj pat, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės negerkite ir toliau vaisto vartokite įprastu būdu.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Metronidazolas L vartojimą Duomenų nėra.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Metronidazolas L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

CNS Atsiranda traukulių ir periferinė neuropatija, kuri daugiausiai pasireiškia galūnių sustingimu arba parestezija. Gali atsirasti galvos skausmas, svaigimas, sukimasis, judesių koordinacijos ir eisenos sutrikimas, konfūzija, sujaudinimas, depresija, silpnumas, nemiga, sinkopė.

Virškinimo traktas Pykinimas, kuris kartais pasireiškia kartu su galvos skausmu, apetito stoka, retkarčiais vėmimas, diarėja, pilvo negalavimai, obstipacija, proktitas, aštrus metalo skonis, apsinešęs liežuvis, glositas, stomatitas (šie požymiai gali būti dėl netikėtai pasireiškusios kandidamikozės). Gali pasireikšti paradoksinis preparato poveikis - atsirasti pseudomembraninis kolitas.

Kraujas Trumpalaikė leukopenija, retai - laikina trombocitopenija.

Inkstų ir lytinių organų sistema Gali sutrikti šlapinimasis, pasireikšti cistitas, poliurija, šlapimo susilaikymas, gali būti skausmingi lytiniai santykiai, sumažėti libido. Šlapimas gali tapti tamsus, tačiau kliniškai tai nesvarbu.

Padidėjusio jautrumo reakcijos Dilgėlinė, eriteminis išbėrimas, paraudimas, nosies gleivinės paburkimas, burnos, makšties, išorinių lyties organų sausmė. Jei perskaičius šį informacinį lapelį kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Jei pasireiškė kitoks negu informaciniame lapelyje minėtas šalutinis poveikis, būtina kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. METRONIDAZOLAS L laikymo SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės, ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-23


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai