To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Gydytojau, aš jums jau kelintą kartą sakau...

Pas gydytoją.
- Gydytojau, aš jums jau kelintą kartą sakau - aš iš tikrųjų sergu!
- O aš jums sakau - jūs sau tai įteigėte. Nieko jums nėra.
- Bet aš tikrai labai blogai jaučiuosi.
- Tai vis jūsų įtarumas. Štai jums mano patarimas: kartokite sau „Aš sveikas, aš sveikas" ir puikiai jausitės!
-Na, tai ačiū.

  • Jei nėščioji jaučiasi gerai bei valgo sveiką ir visavertį maistą, jokių maisto papildų geriau nevartoti (išskyrus folio rūgštį). Maisto papildai, net ir skirti nėščiosioms, gali ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Gyvenimo eigoje kas antram australui nustatoma kuri nors odos vėžio forma. Kasmet nuo šios ligos Australijoje miršta 1600 asmenų.

Flixotide

1. KAS YRA Flixotide IR KAM JIS VARTOJAMAS

Flixotide suslėgta inhaliacinė suspensija yra balta ar balkšva suspensija be matomų dalelių.

Preparatas tiekiamas slėginėse talpyklėse, kuriose yra 60 arba 120 (tik 50 mikrogramų/dozėje) išpurškiamų dozių.

Siekiant pašalinti du CFC propelentus, buvo sukurta nauja Flixotide formulė. Šie propelentai neturi žalingo poveikio paciento sveikatai, tačiau gali pažeisti atmosferos ozono sluoksnį. Flixotide inhaliacinėje suspensijoje be CFC yra CFC neturinčio propelento HFA 134a, ne tokio žalingo aplinkai.

Jei anksčiau vartojote Flixotide inhaliacinės suspensijos, gali būti, kad naujoji Flixotide inhaliacinė suspensija be CFC Jums pasirodys kitokio skonio ir sukelianti kitokių pojūčių nei įprastinė inhaliacinė suspensija.

Išpurkšta Flixotide inhaliacinė suspensija be CFC Jums įkvepiant patenka tiesiai į plaučius. Čia vaistas ir turi veikti. Kiekviename išpurškime yra 50, 125 arba 250 mikrogramų veikliosios medžiagos – flutikazono propionato. Be to, inhaliacinėje suspensijoje be CFC yra propelento HFA 134a, neturinčio CFC.

Kaip veikia Jūsų vaistas

Flutikazono propionatas priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais (arba steroidais), grupei. Kortikosteroidai vartojami astmai gydyti, nes jie pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Šie vaistai mažina smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių pabrinkimą ir padidėjusį jautrumą, taip palengvindami kvėpavimą. Kortikosteroidai apsaugo nuo astmos priepuolių, todėl jie vadinami prevenciniais vaistais. Flutikazono propionato reikėtų vartoti reguliariai kasdien. Flutikazono propionato negalima painioti su kitais steroidais, pavyzdžiui, su geriamaisiais ar injekciniais anaboliniais steroidais, kuriais piktnaudžiauja kai kurie sportininkai.

Nuo ko vartojama Flixotide suslėgta inhaliacinė suspensija

Jūsų gydytojas parinko šį vaistą, tinkamą Jums ir Jūsų ligai gydyti. Flixotide inhaliacinė suspensija skiriama apsaugoti nuo astmos simptomų atsiradimo, jei pacientui reikalingas nuolatinis gydymas, taip pat suaugusiesiems, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), kai susiaurėja smulkieji kvėpavimo takai.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Flixotide

Flixotide vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) Flixotide, flutikazono propionatui arba pagalbinei Flixotide medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti; - jeigu žindote kūdikį; - jeigu Jūs kada nors sirgote burnos pienlige. - jeigu Jūs šiuo metu gydotės arba anksčiau gydėtės nuo tuberkuliozės (TB). Prieš vartodami vaisto pasitarkite su savo gydytoju.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kuriais atvejais inhaliuojamojo flutikazono propionato negalima vartoti kartu su kitais vaistais (pvz., su kai kuriais priešgrybeliniais vaistais arba vaistais nuo ŽIV). Nevartokite inhaliuojamojo flutikazono propionato, jei vartojate vaisto, vadinamo ritonaviru, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

3. Kaip vartoti Flixotide

Flixotide inhaliatorius sudaro smulkią dulksną, kurią turite įkvėpti į plaučius. Įsitikinkite, kad žinote, kaip tinkamai naudotis inhaliatoriumi. Toliau šiame lapelyje pateikta instrukcija. Jei Jums iškiltų kokių nors sunkumų, pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoja arba vaistininku. Flixotide inhaliacinę suspensiją reikia įkvėpti tik per burną. Vaistą vartokite taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Paprastai ant vaisto etiketės būna parašyta, kiek vaisto ir kaip dažnai vartoti. Jei kuo nors abejojate, pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoja arba vaistininku.

Įprastinė dozė

Sergantiesiems astma

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 16 metų vaikams: nuo 100 iki 1000 mikrogramų du kartus per parą. Vaikams nuo 4 metų: nuo 50 iki 200 mikrogramų du kartus per parą. Vaikams nuo 1 iki 4 metų: 100 mikrogramų du kartus per parą.

Sergantiesiems LOPL

Suaugusiesiems: 500 mikrogramų du kartus per parą.

Gali praeiti kelios paros, kol pajusite, kad vaistas veikia. Labai svarbu jo vartoti reguliariai kiekvieną dieną. Nenutraukite gydymo, net jei pasijutote geriau, nebent taip liepė Jūsų gydytojas.

Nevartokite šio vaisto staigiam dusulio priepuoliui gydyti – jis nepadės. Tokiu atveju Jums reikia kito vaisto. Jei turite daugiau nei vieno vaisto, nesupainiokite jų.

Kai kuriems žmonėms sunku papurkšti vaisto ir tuo pat metu jo įkvėpti. Tokiu atveju padės didelio tūrio Volumatic tarpinė. Jums patars Jūsų gydytojas, slaugytoja arba vaistininkas.

Pavartojus per didelę Flixotide dozę

Svarbu vartoti tokią dozę, kuri nurodyta ant Jūsų vaisto etiketės. Jei netyčia suvartojote didesnę dozę nei Jums paskirta, kuo greičiau pasakykite apie tai savo gydytojui.

Pamiršus pavartoti Flixotide

Jei pamiršote inhaliuoti dozę, nesijaudinkite, tiesiog suvartokite kitą dozę, kai ateis laikas.

Po inhaliacinės suspensijos pavartojimo

Jei Jūsų kvėpavimas ar švokštimas pasunkėjo, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Jei Jūsų kvėpavimas ar švokštimas pasunkėja iškart po inhaliacijos, tuoj pat nutraukite vaisto vartojimą ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Jei kelias paras vartojus naujojo vaisto, dusulys ar švokštimas pasunkėjo arba pastebėjote, kad Jums reikia daugiau inhaliacijų, nedelsdami pasakykite apie tai savo gydytojui.

Inhaliatoriaus naudojimo bei laikymo instrukcija

Prieš pradėdami vartoti vaistą, atidžiai perskaitykite nurodymus.

Inhaliatoriaus patikrinimas

Prieš naudodami inhaliatorių pirmą kartą arba jeigu juo nesinaudojote daugiau negu 3 dienas, švelniai spausdami jį iš šonų nuimkite kandiklio apsauginį dangtelį, gerai supurtykite inhaliatorių ir vieną kartą papurkškite į orą, kad įsitikintumėte, jog jis veikia.

Jei inhaliatorius labai šaltas, išimkite metalinį balionėlį iš plastikinio korpuso ir prieš vartojimą kelias minutes pašildykite delnuose. Šildymui niekada nenaudokite nieko kito.

Inhaliatoriaus naudojimas

1. Nuimkite kandiklio apsauginį dangtelį, švelniai spausdami jį iš šonų.

2. Apžiūrėkite vidų ir išorę, taip pat ir kandiklį, ar nėra kokių nors atirūkusių detalių.

3. Gerai supurtykite inhaliatorių, siekdami įsitikinti, kad jame nėra jokių pašalinių objektų, o inhaliatoriaus turinys vienodai sumaišytas.

4. Inhaliatorių laikykite vertikaliai tarp pirštų, nykštį uždėję ant pagrindo žemiau kandiklio.

5. Iškvėpkite tiek, kiek Jums patogu. Įsidėkite kandiklį į burną tarp dantų ir suimkite jį lūpomis, bet nesukąskite.

6. Lygiai ir giliai įkvėpdami per burną, paspauskite inhaliatoriaus viršūnę ir išpurkškite flutikazono propionato.

7. Sulaikę kvėpavimą, išimkite inhaliatorių iš burnos ir nuimkite pirštą nuo inhaliatoriaus viršūnės. Sulaikykite kvėpavimą tiek, kiek Jums patogu.

8. Jei rengiatės papurkšti dar kartą, laikykite inhaliatorių vertikaliai ir palaukite apie pusę minutės, prieš pakartodami 3 – 7 veiksmus.

9. Visada tvirtai uždėkite dangtelį ant kandiklio.

SVARBU

Neskubėkite, atlikdami 5,6 ir 7 veiksmus. Prieš pat paspausdami inhaliatorių turite įkvėpti kuo lėčiau. Pirmuosius kelis kartus pasimokykite prieš veidrodį. Jei iš inhaliatoriaus viršūnės ar iš Jūsų burnos pasirodo dulksna, pakartokite procedūrą nuo 2 veiksmo. Jei Jūsų gydytojas nurodė kitaip naudotis inhaliatoriumi, tiksliai laikykitės jo nurodymų. Jei Jums iškiltų kokių nors sunkumų, pasitarkite su gydytoju.

Valymas

Inhaliatorių valykite ne rečiau kaip kartą per savaitę.

1. Išimkite metalinę talpyklę iš plastmasinio korpuso ir nuimkite kandiklio apsauginį dangtelį.

2. Plastmasinį korpusą ir kandiklį išvalykite drėgnu audiniu.

3. Palikite džiūti šiltoje vietoje. Venkite pernelyg didelio karščio.

4. Įdėkite talpyklę į korpusą, uždėkite burnos kandiklio apsauginį dangtelį.

Metalinės talpyklės nedėkite į vandenį.

Įspėjimas. Metalinėje talpyklėje yra suslėgtų dujų. Nepradurkite, nesulaužykite jos ir nedeginkite, netgi tada, kai manote, kad ji yra tuščia.

4. Galimas ŠALUTINIS POVEIKIS

Flixotide, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugeliui žmonių, vartojant šio vaisto, neiškyla jokių problemų.

Kai kurie žmonės gali būti alergiški vaistams. Jei Jums pavartojus Flixotide, atsiranda bet kuris iš žemiau išvardytų simptomų, NUTRAUKITE vaisto vartojimą ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją: - Staigus švokštimas ar krūtinės sukaustymas. - Akių vokų, veido, lūpų, liežuvio ar ryklės patinimas. - Dilgėlinis odos bėrimas ar "bičių įgėlimai" bet kurioje kūno vietoje.

Kai kuriems žmonėms po vaisto inhaliacijos retkarčiais atsiranda burnos pienligė, pradeda skaudėti liežuvį, užkimsta balsas arba sudirgsta ryklė. Tokiais atvejais gali padėti dantų valymas, burnos ar ryklės skalavimas vandeniu iškart po vaisto inhaliacijos. Pasakykite apie tai savo gydytojui, tačiau nenutraukite gydymo, nebent taip lieptų gydytojas.

Kai kuriems pacientams, vartojantiems didesnes šio vaisto dozes, labai retai gali atsirasti tokių šalutinių reiškinių: suapvalėjęs veidas, kaulų tankio sumažėjimas, regėjimo sutrikimai ir sulėtėjęs vaikų augimas. Jei nerimaujate dėl savęs ar savo vaiko, pasitarkite su gydytoju.

Labai retai žmogus, vartojantis šio vaisto, gali jausti nerimą, blogai miegoti, gali padidėti dirglumas (dažniausiai tai pasireiškia vaikams).

Pneumonija (plaučių infekcija) dažnai nustatoma ligoniams, sergantiems LOPL.

Gali padidėti cukraus (gliukozės) kiekis Jūsų kraujyje. Jei sergate diabetu, gali prireikti dažniau matuoti cukraus kiekį kraujyje ir pakoreguoti įprastinį diabeto gydymą.

Kai kuriems pacientams gali greičiau atsirasti mėlynių.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Flixotide

Pavartoję preparato, iš karto uždėkite kandiklio dangtį ir jį užfiksuokite. Nenaudokite per daug jėgos.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Nenaudokite Flixotide, jei talpyklė yra labai šalta.

Jei inhaliatorius yra labai šaltas, išimkite metalinę talpyklę iš plastiko dėžutės ir šildykite rankomis kelias minutes. NENAUDOKITE nieko kito talpyklei sušildyti.

Metalinėje talpyklėje yra suslėgtų dujų. Nepradurkite, nesulaužykite jos ir nedeginkite, netgi tada, kai manote, kad ji yra tuščia.

Ant talpyklės etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Flixotide vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Flixotide sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra flutikazono propionatas. Vienoje Flixotide 50 mikrogramų suslėgtos inhaliacinės suspensijos dozėje (išpurškime) yra 50 mikrogramų flutikazono propionato.

Vienoje Flixotide 125 mikrogramų suslėgtos inhaliacinės suspensijos dozėje (išpurškime) yra 125 mikrogramai flutikazono propionato. Vienoje Flixotide 250 mikrogramų suslėgtos inhaliacinės suspensijos dozėje (išpurškime) yra 250 mikrogramų flutikazono propionato. - Pagalbinės medžiagos yra 1,1,1,2-tetrafluoroetanas (HFA 134a).

Flixotide išvaizda ir kiekis pakuotėje

Flixotide 50 mikrogramų/dozėje suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 60 arba 120 išpurškiamų dozių.

Flixotide 125 mikrogramai/dozėje suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 60 išpurškiamų dozių.

Flixotide 250 mikrogramų/dozėje suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 60 išpurškiamų dozių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB "GlaxoSmithKline Lietuva", A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius, Lietuva

Gamintojai GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznań,, Lenkija

arba

Glaxo Wellcome S.A., Avenida de Extremadura 3, 09400 Aranda de Duero, Burgos, Ispanija

arba

Glaxo Wellcome Production, Zone Industrielle No. 2, 23, rue Lavoisier, 27000 Evreux, Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2008-10-22


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai