To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Paciento palatoje skamba telefonas...

Paciento palatoje skamba telefonas.
- Alio, tai jus gydantis daktaras.
- Labas, daktare, tai kuo aš sergu?
- Radom ir cholerą, ir hepatitą, ir dar daug ką.
- Tai greičiau mane gydykit!
- Taip, prirašiau jums blynų dietą.
- O kas tai?
- Blynai bus rytą, per pietus ir vakare.
- O ar tai man padės?

  • Planuojant nėštumą, folio rūgštį reikia gerti abiem! Kai moteris pastoja, ji folio rūgštį turėtų vartoti dar keletą mėnesių.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Manoma, kad antiperspirantai (slopinantys prakaitavimą) dalyvauja krūties vėžio atsiradime. Dezodorantai tokio poveikio neturi.

Cinnarizin Actavis

1. KAS YRA CINNARIZIN ACTAVISIR KAM JIS VARTOJAMAS

Cinnarizin Actavis yra antivertigo grupės vaistas.

Cinnarizin Actavis vartojamas: - vestibiuliniams sutrikimams, pvz., galvos svaigimui (vertigo), pykinimui ar vėmimui, slopinti. - kinetozės (ligos, sukeliamos pasyvių judesių, pvz., jūrų ligos) simptomams slopinti ir saugoti nuo jų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CINNARIZIN ACTAVIS

Cinnarizin Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cinarizinui arba bet kuriai pagalbinei Cinnarizin Actavis tablečių medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sergate Parkinsono liga (ši liga gali pasunkėti); - jeigu yra kepenų ar inkstų veiklos sutrikimų; - jeigu sergate uždaro kampo glaukoma ar dėl įvairių priežasčių susilaiko šlapimas; - jeigu alerginės ligos nustatymui Jums planuojama atlikti odos mėginį (cinarizino vartojimą reikia nutraukti likus bent 4 paroms iki mėginio); - jeigu vartojate centrinę nervų sistemą slopinančių vaistų arba geriate alkoholio (gali stiprėti centrinės nervų sistemos slopinimas).

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Cinarizino vartojant kartu su centrinę nervų sistemą slopinančiais vaistais ar tricikliais antidepresantais, gali stiprėti centrinės nervų sistemos slopinimas.

Cinarizino vartojant kartu su atropinu ar kitais anticholinerginiais preparatais, anticholinerginis poveikis būna suminis.

Cinnarizin Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Cinnarizin Actavis, alkoholio patariama negerti, kadangi jis gali nenuspėjamai sustiprinti ir pakeisti cinarizino poveikį. Maistas Cinnarizin Actavis poveikiui įtakos nedaro.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Reikiamų duomenų apie cinarizino vartojimą nėštumo metu nėra. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė teratogeninį poveikį. Nėščioms moterims Cinnarizin Actavis vartoti nerekomenduojama.

Ar cinarizino išsiskiria su motinos pienu, nežinoma. Žindymo laikotarpiu Cinnarizin Actavis vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl cinarizino sukeliamo nepageidaujamo poveikio (mieguistumo, reakcijos sulėtėjimo) gali sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus bei be tinkamų saugos priemonių dirbti rizikingą darbą. Išgėrus alkoholio, toks poveikis būna stipresnis. Jeigu minėtas poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cinnarizin Actavis medžiagas Preparato sudėtyje yra kviečių krakmolo. Vaistas tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).

Preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI CINNARIZIN ACTAVIS

Cinnarizin Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu gydytojo neskirta kitai, vaisto reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau.

Vestibuliniai sutrikimai Suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 16 metų paaugliams Rekomenduojama gerti po vieną 25 mg tabletę 3 kartus per parą.

Kinetozė Suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 16 metų paaugliams Rekomenduojama vieną 25 mg tabletę gerti likus 2 valandoms iki kelionės ir po vieną 25 mg tabletę 2 kartus per parą kelionės metu.

Senyvi žmonės Nėra duomenų, rodančių, kad senyviems žmonėms vaistinio preparato dozę reikėtų keisti.

Vaikai ir jaunesni negu 16 metų paaugliai Vaikų ir jaunesnių negu 16 metų paauglių šiuo vaistiniu preparatu dėl jame esančios 25 mg dozės gydyti negalima.

Pacientai, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi Jeigu inkstų arba kepenų funkcija susilpnėjusi, dozę kiekvienam pacientui reikia nustatyti atskirai.

Vartojimo būdas Tabletę rekomenduojama nuryti po valgio, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos simptomų pobūdžio ir sunkumo.

Pavartojus per didelę Cinnarizin Actavis dozę Dažniausi perdozavimo simptomai yra vėmimas, mieguistumas, sąmonės pritemimas (net koma) ir hipotonija.

Specifinio priešnuodžio nėra. Gydymas yra simptominis ir palaikomasis. Vaisto perdozavus, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės skubiosios medicinos pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Cinnarizin Actavis Praleidę dozę, gerkite ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Cinnarizin Actavis Vaisto reikia vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta. Vartojimą nutraukus prieš laiką, gydymas gali būti nesėkmingas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Šalutinio poveikio dažnio apibūdinimas:

Labai dažnas- pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 vartotojų, dažnas- pasireiškia 1 – 10 iš 100 vartotojų, nedažnas- pasireiškia 1 – 10 iš 1 000 vartotojų, retas- pasireiškia 1 – 10 iš 10 000 vartotojų, labai retas- pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 vartotojų, dažnis nežinomas- negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Nedažni: bendrasis silpnumas, laikinas nuovargis, ypač gydymo pradžioje. Reti: kūno svorio padidėjimas (ilgalaikio gydymo metu).

Virškinimo trakto sutrikimai Reti: virškinimo trakto veiklos sutrikimas, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai Reti: padidėjusio jautrumo reakcijos: odos išbėrimas, jautrumo šviesai padidėjimas, prakaitavimas (ilgalaikio gydymo metu). Labai reti: raudonoji vilkligė arba plokščioji raudonoji kerpligė.

Nervų sistemos sutrikimai Reti: galvos skausmas, koordinacijos sutrikimas, mieguistumas (net gilus įmigis). Pavieniai atvejai (dažnis nežinomas): depresija, kalbos sutrikimas, ypač senyviems pacientams, ilgalaikio gydymo metu ( ekstrapiramidiniai sutrikimai: tremoras, raumenų stingulys, hipokinezija ar kt.

Atsiradus minėtam šalutiniam poveikiui, informuokite savo gydytoją, kad jis galėtų nustatyti jo sunkumą ir nuspręsti, kokių tolesnių priemonių reikia imtis. Paprastai šalutinis poveikis išnyksta sumažinus dozę, tačiau tiksliai vartojant gydytojo skirtą dozę, jo paprastai pavyksta išvengti.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI CINNARIZIN ACTAVIS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant dėžutės po "Tinka iki" ir lizdinės plokštelės po "EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cinnarizin Actavis vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Cinnarizin Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra cinarizinas. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg cinarizino. - Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, kviečių krakmolas, povidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas.

Cinnarizin Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Cinnarizin Actavis tabletės yra baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos, 7 mm diametro.

Pakuotės dydis Kartoninė dėžutė, kurioje yra 50 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Nordic A/S Ørnegårdsvej 16, DK-2820 Gentofte Danija

Gamintojas Balkanpharma-Dupnitsa AD, 3, Samokovsko shosse Str., Dupnitsa Bulgarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "Actavis Baltics", Vytauto 8/7-6, LT-08118 Vilnius-4. Tel.:+370 5 260 9615

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-10-14


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai