To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Pirkėja - vaistininkui...

Pirkėja - vaistininkui:
- Argi jūs neįtikinėjote manęs, kad šie vaistai pastatys mane ant kojų per vieną naktį?
- Taip, bet aš nesakiau per kurią.

  • Vartokite kuo įvairesnius ir skirtingų spalvų vaisius ir daržoves.  Geriausia juos valgyti šviežius, tačiau jei nėra galimybių, tinka ir virti, troškinti, šaldyti (tik ne sūdyti ar ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • 62,6 proc. moterų mano, kad priimtiniausias informacijos šaltinis, iš kurio jos norėtų sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio profilaktiką, yra gydytojas.

Cefazolin Actavis

informacinis lapelis

PRIEŠ PRADĖDAMI VARTOTI ŠĮ VAISTĄ, ATIDŽIAI PERSKAITYKITE VISĄ INFORMACINĮ LAPELĮ. - Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

Lapelio turinys 1. Kas yra Cefazolin Actavis milteliai injekciniam tirpalui ir nuo ko jie vartojami 2. Kas žinotina prieš vartojant Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui 3. Kaip vartoti Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui laikymo sąlygos 6. Kita informacija

Cefazolin Actavis 500 mg milteliai injekciniam tirpalui Cefazolin Actavis 1000 mg milteliai injekciniam tirpalui Cefazolinas

- Veiklioji medžiaga yra cefazolinas. Viename buteliuke yra 524 mg arba 1048 mg cefazolino natrio druskos (atitinka 500 mg arba 1000 mg cefazolino). - Preparato sudėtyje pagalbinių medžiagų nėra. Viename grame preparato yra maždaug 48,3 mg natrio.

Registravimo liudijimo turėtojas Actavis Nordic A/S, Hammervej 7, 2970 Horsholm, Danija.

Gamintojas SIA Briz, Rasas 5, LV–1057 Riga, Latvija.

1. KAS YRA CEFAZOLIN ACTAVIS MILTELIAI INJEKCINIAM TIRPALUI IR NUO KO JIE VARTOJAMI

Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui sudėtyje yra cefalosporinų grupės antibiotiko cefazolino. Tinkamai vartojamas, cefazolinas naikina įvairius ligas sukeliančius mikroorganizmus. Cefazolinas tinka jam jautrių mikroorganizmų sukeltoms kvėpavimo takų, tulžies pūslės ir latakų, šlapimo ir lyties organų, odos, kaulų ir sąnarių bei kitokių organų ligoms gydyti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CEFAZOLIN ACTAVIS MILTELIŲ INJEKCINIAM TIRPALUI

Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui vartoti draudžiama: Cefazolino vartoti negalima, jei jautrumas cefalosporinų grupės preparatams yra padidėjęs. Jei paciento jautrumas penicilinų grupės antibiotikams ar kitiems medikamentams yra padidėjęs, arba jis šiuos vaistus blogai toleruoja, būtina apie tai informuoti gydytoją.

Taip pat reikia pasielgti, jei moteris nėščia arba žindyvė. Gydytojas gali nuspręsti, kad pirmų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu ir žindant krūtimi preparato reikia nevartoti, tačiau, tam tikru atveju jis gali nuspręsti kitaip.

Cefazolino galima vartoti tik gydytojo nurodymu

Specialios atsargumo priemonės Jei Jūsų organizmo jautrumas cefalosporinams, penicilinams, ar kitiems medikamentams yra padidėjęs, sergate inkstų, kepenų liga arba storosios žarnos uždegimu (kolitu), žindote krūtimi, būtina apie tai informuoti gydytoją.

Jei nuo gydymo pradžios praėjus 2 – 3 dienoms paciento sveikata nepagerėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Sergantiems diabetu ligoniams, kurie vartoja didelę cefazolino dozę, cukraus kiekio šlapime tyrimo rodmenys gali būti tariamai teigiami.

Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui vartojimas su maistu ir gėrimais Specialių reikalavimų nėra.

Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar cefazolinas nekenkia nėščiai moteriai, nežinoma, todėl jo vartoti nėštumo metu nerekomenduojama, nebent šio vaisto paskiria gydytojas.

Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Preparato atsargiai turi vartoti žindyvės, kadangi šiek tiek cefazolino patenka į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Cefazolinas nemažina gebėjimo koncentruoti dėmesį ir netrukdo vairuoti bei prižiūrėti veikiančius įrenginius.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Cefazolino veiksmingumui gali daryti įtaką: • Kai kurie antibiotikai ir kitokie švirkščiamieji medikamentai (gali inaktyvuoti vienas kitą, jei sumaišomi viename švirkšte). • Probenecidas. • Salicilatai ir indometacinas.

Dėl galimo nesuderinamumo cefazolino negalima maišyti arba suleisti į tirpalus, kurių sudėtyje yra kitokių medikamentų.

3. KAIP VARTOTI CEFAZOLIN ACTAVIS MILTELIŲ INJEKCINIAM TIRPALUI

Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Cefazolino vienodais laiko intervalais reikia švirkšti į veną, raumenis arba lašinti į veną.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, įprastinė dozė suaugusiems žmonėms yra 500 – 1000 mg cefazolino. Ją reikia švirkšti kas 6 – 12 valandų. Vaikams paros dozė yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio, ją reikia švirkšti lygiomis dalimis kas 6 – 8 valandas. Cefazolinu dažniausiai gydoma 7 – 10 dienų.

Tirpalo ruošimas

Jei vaisto reikia švirkšti į raumenis, 500 mg miltelių reikia ištirpinti 2 ml, 1000 mg – 3 ml, 2000 mg – 5 ml sterilaus injekcijų vandens. Kad milteliai visai ištirptų, būtina gerai suplakti. Paruoštas cefazolino injekcijų tirpalas yra skaidrus, jo spalva yra šviesiai geltona.

Medikamento injekcijai į veną 500 mg miltelių reikia ištirpinti 5 ml, 1000 mg – 10 ml, 2000 mg – 20 ml sterilaus injekcijų vandens. Kad milteliai visai ištirptų, būtina gerai suplakti. Paruoštas cefazolino injekcijų tirpalas yra skaidrus, jo spalva yra šviesiai geltona. Jį reikia švirkšti lėtai (ne greičiau kaip per 3 – 5 minutes minučių).

Jeigu pacientas mano, kad Cefazolin Actavis milteliai injekciniam tirpalui veikia per stipriai arba per silpnai, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui dozę Cefazolino perdozavus, gali prasidėti traukuliai ir atsirasti kitų centrinės nervų sistemos apnuodijimo simptomų: svaigulys, parestezija, galvos skausmai.

Jei vaisto buvo perdozuota, ypač jei didelę dozę vartojo ligonis, sergantis inkstų nepakankamumu, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis nustatys perdozavimo sunkumą ir suteiks reikiamą pagalbą.

Pamiršus pavartoti Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui Praleidus dozę, reikia nedelsiant suleisti sekančią vienkartinę dozę. Dvigubos dozės vartoti negalima.

Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Cefazolin Actavis miltelių injekciniam tirpalui vartojimą Būtina laikytis gydytojo nurodymų ir, nepaisant to, kad pasijutote geriau, iki galo pabaigti nurodytą gydymą. Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad antibiotikas nespėjo sunaikinti visų ligos sukėlėjų ir Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Cefazolinas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Jei atsiranda išbėrimas, niežulys, pakinta šlapimo spalva (jis tampa tamsiai geltonas ar rudas), prasideda karščiavimas, sunkus viduriavimas, traukuliai, būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

Kartais pasireiškia nepageidaujamas poveikis (blogas apetitas, pykinimas, vėmimas, šioks toks viduriavimas), dėl kurio gydytojo pagalba nebūtina, tačiau jei minėtas nepageidaujamas poveikis užsitęsė ar sukėlė abejonių, reikia kreiptis į gydytoją.

Jeigu pablogėja savijauta ar atsiranda neįprastų nusiskundimų, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. CEFAZOLIN ACTAVIS MILTELIŲ INJEKCINIAM TIRPALUI laikymo SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 04 04


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai